Wydarzenia 2013/2014


Tradycją już naszej szkoły stały się coroczne odwiedziny w wadowickim Domu Opieki Społecznej. Odwiedzamy tam starszych, samotnych, czasem nawet schorowanych ludzi. Chcemy im wnieść odrobinę radosnego nastroju jaki niasą za sobą te właśnie święta. Tegoroczne Jasełka przygotowali uczniowie klas młodszych wraz z Paniami - Krysią i Zosią. Przedstawienie było w innej formie niż do tej pory - teatr kukiełkowy. Po spektaklu - tradycyjnie z podopiecznymi ubraliśmy choinkę - którą otrzymaliśmy w darze od Nadleśnictwa Suchej Beskidzkiej.


Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, czas przepełniony radością, miłością. W tym okresie każdy chce być z kimś bliskim, z rodziną. Uczniowie naszej szkoły pamiętają w tym czasie o osobach, które nie mają nikogo bliskiego. W tym szczególnym świątecznym miesiącu, odwiedzili rodzinę Państwa J. S. Pochopień z małym upominkiem - stroikiem świątecznym. Pośpiewali wspólnie kolędy, po czym wrócili do szkoły.


Uczniowie klas II - III wraz z rodzicami w tym dniu mieli okazję spędzić razem czas w szkole - na wspólnych warsztatach świątecznych - których celem jest kultywowanie tradycji świątecznych. Na tym spotkaniu rodzice mieli okazję wymienić się i pochwalić umiejętnościami w przygotowywaniu ozdób świątecznych.


Dobrze, ze jesteś .. Z wypiekami na twarzy najmłodsze dzieci z naszej szkoły witały Mikołaja, który przybył z wielkim workiem prezentów.

2013-11-28

Jak co roku uczniowie naszej szkoły mogli przez jeden wieczór - "zobaczyć w gwiazdy". Starsi uczniowie szkoly przygotowali kąciki wróżb - wróżyli z kart, serca, magicznych kubków. Wróżby przplatane były licznymi i ciekawymi zabawami przygotowanymi przez opiekuna Samorządu Pana Pawła. Liczne atrakcje wieczoru, sprawiały, że dobrze bawiły sie nie tylko dzieci ale i dorośli. Zapraszamy za rok na powtórkę


24 X 2013 r. uczniowie kl. 0-III przemaszerowali z przygotowanymi transparentami po naszej miejscowości . wszystkie dzieci ubrane były w kamizelki odblaskowe. Nawoływały mieszkańców do noszenie elementów i kamizelek odblaskowych, które mogą uratować życie. Podczas happeningu dzieci odwiedziły sklep spożywczy , sołtysa i innych mieszkańców. Wręczyły im ulotki promujące bezpieczeństwo pieszych.


23.10.2013r. naszą szkołę odwiedził teatr z przedstawieniem pt.,, Bezpiecznie na budowie".


W ramach programu "Odblaskowa szkoła" zostały przeprowadzone dwa konkursy plastyczne: dla klas IV-V plakat pod hasłem: "Odblaskowa szkoła", a dla klas 0-III praca pod hasłem: "Odblaskowy transparent", który ma zachęcić wszystkie dzieci i dorosłych do noszenia odblasków.


Wszyscy uczniowie noszą kamizelki odblaskowe w drodze do i ze szkoły


Co roku 26 września z okazji Europejskiego Dnia Języków świętujemy bogactwo językowe Europy. W tym dniu przypominamy sobie o licznych korzyściach wynikających z nauki języków obcych.

 «  1 2 3 4 5  »