Wydarzenia 2016/2017

2017-04-12

Do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dąbrówce na rok szkolny 2017/2018 zostali zakwalifikowani wszyscy zgłoszeni kandydaci. Do 21 kwietnia 2017r., każdy rodzic kandydata, winien złożyć potwierdzenie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia, które należy pobrać ze strony internetowej www.spdabrowka.iap.pl lub odebrać w sekretariacie.


Nasza szkoła brała udział w dwóch konkursach w ramach IV edycji programu "Czysta Małopolska". Jednym z nich był konkurs plastyczny "Twoje zdrowie zyska na ochronie środowiska", a drugim konkurs na kalendarz ukazujący działania ekologiczne w szkole w roku szkolnym 2016/2017. W konkursie na kalendarz zajęliśmy III miejsce w województwie.


12 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych


4 kwietnia odbyły się warsztaty wykonywania palm wielkanocnych.Wykonano ponad 30 różnorodnych palm. Były one potem sprzedane na kiermaszu, a zebane pieniądze przeznaczone na cele szkolne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli materiały potrzebne do wykonania palm oraz tym, którzy przyszli we wtorkowe popołudnie i je wykonali.


"Dzieci! Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie." Tymi słowami Janusz Korczak zwracał się do swoich wychowanków, kiedy chciał zmotywować ich do działania. Uczniowie bardzo dobrze znają tę złotą myśl Starego Doktora, ponieważ jest ona mottem naszej szkoły. 31 marca obchodziliśmy Święto Patrona - Janusza Korczaka.


Uczniowie brali udział w konkursie organizowanym przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zębie. Tworzyli prace plastyczne oraz prace w programie Paint na wybrany temat: "Jan Paweł II i góry" lub "Jan Paweł II w moich oczach". Dziesięć najciekawszych prac zostało wysłanych do organizatora.


21 marca przedszkolaki i uczniowie klas I-III z wychowawcami wybrali się do Wadowickiego Centrum Kultury na spektakl teatralny "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".


Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dąbrówce informuje, że w dniach od 10 do 31 marca 2017r. odbędą się zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018 oraz do klasy pierwszej. Zainteresowani Rodzice proszeni są o pobranie wniosków ze strony szkolnej lub odebranie ich osobiście w sekretariacie szkoły.


19 stycznia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Grupa młodsza, zerówka oraz uczniowie z klas I-III zaprezentowali występ artystyczny. Każda Babcia i Dziadek otrzymali mały upominek od swoich wnucząt. Całość występu zakończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd.

2017-01-26

Ach co to był za bal ...

 «  1 2 3 4 5  »