Wolontariat

 

 Szkolne Koło Wolontariatu "Pomocna Dłoń"
zachęca do udziału w prowadzonych w tym roku szkolnym akcjach charytatywnych.

2021/2022

 PODZIĘKOWANIE

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie           w imieniu Koła Wolontariatu działającego w naszej szkole dziękuję za wsparcie naszej corocznej akcji na rzecz Domu Brata Alberta w Bielsku- Białej. Pomogliśmy podopiecznym tej placówki, którzy są  ludźmi bezdomnymi, potrzebującymi także wsparcia rzeczowego.
Zbieraliśmy dla nich ciepłą odzież (szczególnie potrzebna była bielizna i skarpety).  Zbiórka trwała docelowo do 15 grudnia br. Zebrane rzeczy od darczyńców zostały przekazane do Towarzystwa Pomocy 16 grudnia.

           Jesteśmy bardzo wdzięczni za dołączenie  do wspólnej akcji. Wierzymy z całą mocą, że dobro do Was wróci ze zdwojoną siłą.
                                                                             Opiekun Koła Wolontariatu ,,Pomocna dłoń''   Grażyna Potoniec

Galeria zdjęć: zebrane rzeczy, podziękowanie, podziękowanie Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt

 

2020/2021

 

 Podziękowanie

 

        Składamy ogromne podziękowania

 

     dla wszystkich Dobroczyńców   

 

  biorących udział w zbiórce publicznej dla FUNDACJI ,,Z serca dla serca''. Wspólnie przyczyniamy się do budowy kolejnego Domu Hospicyjnego dla Dzieci

w Polsce.  Informujemy, że wspólnie zebraliśmy 1230,28.

 

                                                                                                         

 

                                                                             Wolontariusze Koła Wolontariackiego

 

                                                                              opiekun koła Grażyna Potoniec


   

 •  "Razem na Święta"
  Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Razem na święta", której celem było zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym.
  W ramach tej akcji uczniowie z naszej szkoły wykonali kartki świąteczne, które zostały przekazane dla podopiecznych Domu Pomocy Spolecznej w Zebrzydowicach. Tym samym wyrazili swoją pamięć o osobach starszych, chorych i niejednokrotnie samotnych. Piękne kartki świąteczne z życzeniami z pewnością umilą podopiecznym ten świąteczny czas. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaangażowali się również w zbiórkę ciepłej odzieży i kocy dla bezdomnych z Bielska - Białej organizowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu. Zebrane dary zostały przekazane do Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Przyczynią się one do lepszego przetrwania okresu zimowego przez osoby bezdomne.
   

 • Akcja charytatywna "Pełna miska dla schroniska"

  16 i 17 października w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy i potrzebnych materiałów dla psów i kotów ze schroniska OTOZ Animals w Oświęcimiu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i przedszkolaków. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami bardzo dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę. Również swoje podziękowania złożyli pracownicy schroniska w Oświęcimiu.


 • W dniach 15 i 16 października zachęcamy  do wzięcia udziału w akcji "Pełna miska dla schroniska", tak jak w ubiegłych latach będziemy zbierać rzeczy potrzebne dla psów i kotów w schronisku. W tym roku przeprowadzamy zbiórkę dla schroniska "Animals" w Oświęcimiu.

  Potrzebne artykuły:

  - karma sucha oraz mokra w puszkach,
  - podkłady, gaziki, bandaże, plastry opatrunkowe,
  - środki czystości, przedmioty gospodarcze, artykuły dla zwierząt: płyny do podłóg, płyny do naczyń, ręczniki papierowe, gąbki do mycia, ścierki, rękawiczki jednorazowe, koce, ręczniki, pościel, poduszki, materacyki dla psów, drapaki i zabawki dla kotów, zabawki dla szczeniaków, obroże, smycze.

             Bardzo ważne, by nie przynosić rzeczy po chorych zwierzakach.

 • 29 i 30 października obdędzie się  zbiórka plastikowych nakrętek dla Lenki Cholewy. Środki ze sprzedaży nakrętek przeznaczone są na rehabilitację.
  Nakrętka, którą zazwyczaj wyrzucamy może być dla Lenki dużym darem serca.

  Dla nas to tak niewiele, a dla Lenki szansa na lepsze jutro.

 • 2 października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Zachęcamy do obdarowania uśmiechem w tym dniu jak największej ilości osób. "Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech".Pełna miska dla schroniska
2020-10-25 Pełna miska dla schroniska 
Pełna miska dla schroniska
2020-10-25 Pełna miska dla schroniska 
Kartki dla podopiecznych DPSu w Zebrzydowicach
2020-12-20 Kartki dla podopiecznych DPSu w Zebrzydowicach 
Kartki dla podopiecznych DPSu w Zebrzydowicach
2020-12-20 Kartki dla podopiecznych DPSu w Zebrzydowicach 
Zbiórka odzieży dla bezdomnych z Bielska - Białej
2020-12-20 Zbiórka odzieży dla bezdomnych z Bielska - Białej  
Zbiórka odzieży dla bezdomnych z Bielska - Białej
2020-12-20 Zbiórka odzieży dla bezdomnych z Bielska - Białej