Świetlica szkolna

Opiekunem świetlicy szkolnej jest Pani Natasza Hebda

Rok szkolny 2021/2022


 

 

Malowanie w plenerze

 

 W maju podczas sprzyjającej pogody dzieci z klasy pierwszej i drugiej pod opieką p.Zofii Haranek, p.Krystyny Gębali podczas zajęć świetlicowych uczestniczyły w zajęciach plenerowych.Były to zajęcia promujące obcowanie ze sztuką. Wzorce do malowania czerpały z pięknego ogrodu otaczającego naszą szkołę.

Wycieczka do Ogrodzieńca

12 maja dzieci z klasy 1-3 wzięły udział pod opieką wychowawców udział w wycieczce szkolnej do Ogrodzieńca.Podczas wycieczki zwiedzaliśmy ruiny zamku i uczestniczyliśmy w warsztatach podczas których malowaliśmy herby. Trochę wiało na zamku ale dzielnie zwiedzaliśmy historyczne mury.

Andrzejki 2021

W dniu 30 listopada nasza świetlica szkolna bawiła się na zabawie andrzejkowej. Mieliśmy pyszny poczęstunek, ale także wróżby andrzejkowe. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

 

Na świetlicy szkolnej wykonywaliśmy laurki na Dzień Nauczyciela.Uczylismy się grzecznych zachowań w stosunku do osób starszych, szacunku do naszych nauczycieli i pracowników szkoly. 14 października na naszej świetlicy odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczylismy także(klasa 3)w TurniejuSzachowym.

 

 Nasza świetlica uczestniczyła w pazdzierniku w projekcie "Odblaskowa szkoła".Wspólnie z policją uczyliśmy się znaków drogowych,bezpieczeństwa na drodze "z" i "do" szkoły.

 Na świetlicy szkolnej wspólnie odrabiamy zadania.Uczymy się czytać i pisać.Starsi uczniowie w wolnej chwili pomagają młodszym.

 

 

Rok szkolny 2020/2021

 

Święto Pieczonego Ziemniaka oraz udział w projekcie „ Dzieci pokonują śmieci”.

25 września dzieci ze świetlicy z klas 1-3 wzięły udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka oraz w projekcie „ Dzieci pokonują śmieci” zorganizowanym przez Gminę Stryszów. Dzieci mogły nie tylko podziwiać piękne widoki okolic zkoły w Dąbrówce ale przede wszystkim przyczyniły się do ochrony Środowiska biorąc udział w projekcie i zbierając śmieci wraz z opiekunami : p. Krystyna Gębalą, p. Eweliną Pacek. p. Zofią Haranek i p.Nataszą Hebdą. Akcja ta miała na celu uświadomienie najmłodszego pokolenia o potrzebie ochrony środowiska naturalnego. Dzieci podziwiały piękne widoki ,miały też do wykonania pracę plastyczną –namalowanie dworu, którego historia sięga XVII wieku. Wszyscy zmęczeni ale z dobrymi humorami zakończyliśmy dzień przekazując uzbierane śmieci do Gminy w Stryszowie. 

Teatrzyk

24 września dzieci ze świetlicy miały możliwość obejrzenia teatrzyku przyjezdnego na temat segregacji śmieci w ramach projektu „Gmina Stryszów i dzieci pokonują śmieci”. W tym dniu na naszą świetlicę zawitał teatrzyk o iedźmie
Śmieciuszce, która zanieczyszczała środowisko. Dzieci żywo reagowały na zadawane im pytania i poprzez obcowanie ze sztuką uczyły się segregowania śmieci. Akcja ta miała na celu poprzez zabawę uczyć dzieci dbałości o środowisko naturalne.

 

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 

 21 listopada obchodzony jest  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.  Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. 

 Dzieci wykonały on-line i wysłały prace które, nawiązują do tego dnia-były to serduszka i ordery życzliwości. Serduszka dzieci miały przekazać osobom, które są dla nich najbardziej życzliwe na co dzień. Na wspólnych zajęciach każde z dzieci miało powiedzieć drugiej osobie za co ją lubi najbardziej. Była to okazja do powiedzenia innym dobrych, życzliwych słów. Zdjęcia możesz TUTAJ zobaczyć.

 

Andrzejki 

  30 listopada obchodziliśmy na świetlicy Andrzejki on –line. Były zabawy andrzejkowe i wróżby. Dzieci wykonały prace które miały tematyką nawiązywać do tego dnia: były to buty, klucze oraz wróżki.  Oto niektóre z wykonanych prac on-line.

 

Święty Mikołaj i Pani Zima 

 Przyszedł grudzień a wraz z nim Święty Mikołaj i Pani Zima-gdyż sypnęło śniegiem i zrobiło się biało. Na zajęciach świetlicowych opowiadaliśmy o Świętym Mikołaju, kim był i co dobrego zrobił dla ludzi. Odgadywaliśmy też zagadki związane z Mikołajem. Dzieci wykonały prace związane tematycznie ze Świętym Mikołajem i Panią Zimą. Oto niektóre z przesłanych przez dzieci prac.

 

Co robimy na zajęciach świetlicowych?
 
Na zajęciach świetlicowych dzieci wykonały prace z plasteliny tematycznie związane z zimą oraz prace  z klocków. Oto niektóre z wykonanych przez dzieci prac projektowo - budowlanych.

Święta Wielkanocne
 
W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi dzieci przygotowały na świetlicy jajka wielkanocne, króliczki i baranki.Dzieci samodzielnie wykonały i pomalowały wszystkie prace. 

Dzień Nauczyciela
2021-10-20 Dzień Nauczyciela 
Turniej szachowy 2021/2022
2021-10-20 Turniej szachowy 2021/2022 
Zajęcia świetlicowe wrzesień 2021
2021-10-20 Zajęcia świetlicowe wrzesień 2021 
Spotkanie z policjantem Odblaskowa szkoła
2021-10-20 Spotkanie z policjantem Odblaskowa szkoła 
Teatrzyk
2020-11-22 Teatrzyk 
Teatrzyk
2020-11-22 Teatrzyk 
Teatrzyk
2020-11-22 Teatrzyk 
Święto Pieczonego Ziemniaka
2020-11-22 Święto Pieczonego Ziemniaka 
Święto Pieczonego Ziemniaka
2020-11-22 Święto Pieczonego Ziemniaka 
2021-07-07  
2021-07-07  
2021-07-07