Uczniowie » 2019/2020 » Kl. VI

Kl. VI

Witamy na stronie naszej klasy.


W tym samym składzie spotykamy się kolejny rok. 

 

WRZESIEŃ

2 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny dla naszej klasy. Jesteśmy już uczniami kl. VI. Wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kaplicy, a następnie przywitaliśmy uczniów całej szkoły krótką akademią, którą przygotowaliśmy razem z naszą wychowawczynią, p. Julią Durą.

W czwartek 5 września odbyło się pierwsze spotkanie wychowawcy klasy z rodzicami.

19 września uczestniczyliśmy w pikniku historycznym - "Pamięć i Tożsamość" organizowanym przez GOK w Stroniu. Razem z kolegami i koleżankami z klas: V, VIII  uczestniczyliśmy w grze terenowej, paintballu laserowym oraz warsztatach dawnych zawodów. Miło spędziliśmy czas integrując się z uczniami z innych szkół.

 

PAŹDZIERNIK

 4 października zostaliśmy zaproszeni do udziału w Mobilnym Projekcie Edukacji Naukowej w Stryszowie.  Na żywo obserwowaliśmy ciekawe doświadczenia przyrodniczo – fizyczne prezentowane przez pracowników centrum nauki Cogiteon z Krakowa. Tego dnia zmagaliśmy się również z tabliczką mnożenia. Wszyscy uczniowie klasy 8 oraz wychowawcy zdobyli certyfikaty potwierdzające znajomość tabliczki mnożenia. Matematyka przecież jest jednak królową nauk!

9 października braliśmy udział w rozpoczęciu na terenie naszej szkoły międzynarodowego tygodnia  #CodeWeek. Przygodę z kodowaniem zaczęliśmy już na samym początku września, gdzie nasza wychowawczyni ogłosiła konkurs pt: „ Smart szkoła”. Mieliśmy za zadanie wykonać prace plastyczne z czym kojarzy nam się taka szkoła. Pomysłów mieliśmy bardzo wiele. Zebrane prace plastyczne musiały przejść jeszcze przez kolejny etap – wybór najlepszej 1 pracy i wysłanie jej do Ministerstwa Cyfryzacji. Komisja jednogłośnie wybrała pracę naszj koleżanki Julii Maciaś. To był jeden z etapów OSE WYZAWANIE. Kolejnym było właśnie #Code Week, który rozpoczęliśmy apelem, a następnie przenieśliśmy się klasami na salę gimnastyczną i kodowaliśmy trasę do przebycia po planszy. Kodowaliśmy też w ruchu – tańczyliśmy wskazane wcześniej kroki i zestawy kroków. Było fajnie! Po „Mini-zumbie” zajęliśmy się zadaniami logicznymi przy wsparciu kartki i ołówka, a potem komputera.

14 października braliśmy udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej – rozpoczęliśmy od spotkania z wychowawczynią, potem zgromadziliśmy się w świetlicy szkolnej gdzie przez naszych młodszych kolegów była organizowana akademia. Dzień zakończyliśmy turniejem gier planszowych na szkolnej sali gimnastycznej.

15 października nasi uczniowie brali udział w Szkolnym Turnieju Szachowym. Po rozstrzygnięciu Turnieju Szachowego - z dumą informujemy, że na podium znalazło się miejsce dla Emilki Piętoń i Michała Wiercimaka.

17 października naszą szkołę odwiedziła pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Przypomniała nam o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

18 października braliśmy udział w grze terenowej oraz podsumowaniu #CodeWeek. Na samym początku zostaliśmy podzieleni na 4 grupy - poruszaliśmy się po terenie szkoły zgodnie z wyznaczonym kodem i rozwiązywaliśmy zagadki logiczne i matematyczne. Wykorzystywaliśmy również kody QR. Poprzez zabawę można się też uczyć.

22 października zaprezentowaliśmy wszystkim uczniom naszej szkoły piękną Norwegię podczas szkolnych obchodów Dnia Języków. Pokazaliśmy tradycję tego kraju, kulturę, zwyczaje, smaczną kuchnię norweską. Obejrzeliśmy też prezentacje przygotowane przez inne klasy - język turecki, francuski oraz angielski.

31 pażdziernika na terenie naszej szkołły została przeprowadzona próbna ewakuacja. Uczniowie wraz z nauczycielami prowadzącymi w danym momencie lekcję udali sę we wskazanym kierunku w bezpieczne miejsce, którym było boisko szkolne. Na miejscu zbiórki, każdy nauczyciel sprawdził liczbę uczniów, a następnie udaliśmy się na lekcję.

 LISTOPAD


8 listopada w świetlicy szkolnej nasza klasa brała udział w akademii z okazji 11 Listopada, a następnie wystąpiliśmy w konkursie pieśni patriotycznej, zajmując I miejsce wykonując pieśń - Dziewczyna z granatem w ręce.

Regularnie bierzemy udział w konkursach organizowanych przez GOK Stryszów - więcej w zakładce Osiągnięcia uczniów.


GRUDZIEŃ

W tym miesiącu dołaczył do naszej klasy nowy uczeń Damian Zarzycki. Damian, przeniósł się ze szkoły sąsiedniej ze Stryszowa. Witamy nowego kolegę.

6 grudnia całą klasą wraz z niektórymi rodzicami wybraliśmy się do kina na KRÓLOWĄ LODU II. Po filmie udaliśmy się na pizzę. Było fajnie.

2019-09-04