Uczniowie » 2019/2020 » Kl. III

Kl. III

Witamy na stronie internetowej klasy III w roku szkolnym 2019/2020.

 

W tym roku szkolnym będziemy brać udział w realizacji następujących  programów edukacyjnych:

 

-,,Odblaskowa szkoła”- promowanie bezpieczeństwa,

- ,,Gang  Słodziaków”- program promujący czytelnictwo,

-,,Zdrowo jem więcej wiem”- promowanie zdrowego żywienia,

-,,Ratujemy uczymy ratować”- udzielanie pierwszej pomocy,

-,,Spotkanie ze sztuką”- innowacja pedagogiczna,

-,,Mega misja”- kodowanie, programowanie,

-"Tu#programujeMY2"- programowanie za pomocą robotów Dash.


Wydarzenia z życia klasy:

 

Wrzesień:

- Pierwsze spotkanie z wychowawcą i klasą po wakacjach. Wakacyjne wspomnienia i pamiątki.

- Spacer po okolicy – obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie oraz utrwalanie zasad ruchu drogowego i pieszego. Wdrażanie do bezpiecznego poruszania się po drodze.

- Udział w "Święcie pieczonego ziemniaka"  przy ognisku, pieczeniu kiełbasek i ziemniaków. Zajęcia terenowe w lesie - obserwacja roślin, drzew i zwierząt. Tworzenie kompozycji z darów  lasu-praca w grupach mieszanych. Indywidualne wykonanie prac plastycznych- zorganizowanie leśnej wystawy.

-Wspólne czytanie przygód ,,Gangu Słodziaków”, wykonywanie ilustracji do danej przygody lub tworzenie własnej.

-Kreatywne zajęcia z czasopismem ,,Świerszczyk”, który rozbudza wyobraźnię- najpierw chichotanie, a potem działanie.

- Chętni uczniowie brali udział w  konkursie recytatorskim i  plastycznym: ,,Cztery pory roku –LATO”

I miejsce w konkursie recytatorskim zajęła Julia Gajda. W konkursie plastycznym - Zuzia zajęła II  miejsce, a Julia Bekas  wyróżnienie - Gratulujemy!

- 25 września byliśmy na wycieczce w Lanckoronie. Tam spotkaliśmy się z uczniami klas I tamtejszej szkoły. Spotkanie miało charakter integracyjny. Nawiązaliśmy wiele znajomości.  Wspólnie udaliśmy się do Teatru animacji lalkowej Krzysztofa Falkowskiego”, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie o Szewczyku Dratewce. Następnie  pan Krzysztof w sposób bardzo ciekawy opowiedział nam o swojej pracy aktora, lalkarza, który z pasją realizuje swoje marzenia.  Spotkanie z Lanckoroną zakończyliśmy długim spacerem zwiedzając i podziwiając stare, zabytkowe domy, uliczki, kościół i ryneczek. Wycieczkę uważamy za udaną.

Zuzia Bogunia reprezentowała naszą szkołę podczas ogólnopolskiego czytaniu zorganizowanego  przez Publiczną Bibliotekę w Kalwarii Zebrzydowskiej. Czytała fragment książki Bolesława Prusa ,,Katarynka”. Gratulujemy i dziękujemy.


Październik:

-W ramach programu ,,Gangu  Słodziaków” zaprosiliśmy do wspólnego czytania uczniów z klasy 0. Przedstawiliśmy im głównych bohaterów  nowej serii Słodziaków -mieszkańców lasu. Spotkanie z młodszymi kolegami uważamy za udane. Postanowiliśmy odwiedzać ich częściej oraz zapraszać do naszej klasy na wspólne czytanie.

-Wspólnie z uczniami klas młodszych już po raz kolejny zorganizowaliśmy zajęcia w terenie pod hasłem: ,,Bądź widoczny i odblaskowy na drodze”. Z wykonanymi wcześniej odblaskowymi transparentami z hasłami o treści bezpieczeństwa oraz potrzeby noszenia odblasków przemaszerowaliśmy ulicami naszej wsi. Ubrani w kamizelki odblaskowe, ze śpiewem na ustach daliśmy wyraz temu, że chcemy się czuć bezpieczni i być widoczni na drodze. Oczekujemy również od kierowców odpowiedniej postawy, zachowania ostrożności gdy parkują i przejeżdżają obok naszej szkoły.

-3 października byliśmy na wycieczce w Suchej Beskidzkiej. Zwiedziliśmy wnętrze zamku ,,Mały Wawel” oraz wystawę archeologiczną. Na ścieżce edukacyjnej Jasień poznaliśmy wiele gatunków roślin, drzew,  krzewów oraz zwierząt.

- W sąsiedniej szkole w Stryszowie uczestniczyliśmy w Mobilnym Projekcie Naukowym 03 października 2019r.

-Uczestniczyliśmy w  ślubowaniu uczniów  klasy I. Przygotowaliśmy dla nich wiersz i drobne upominki.

- 09,10 braliśmy udział w CodeWeek – Europejski Tydzień Kodowania. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy uczestniczyli razem z Nami w zajęciach.

-Spotkanie z babcią i dziadkiem w ramach zajęć wspólnego kodowania na tabletach, komputerach i telefonach.

- Braliśmy udział w spotkaniu z policjantką z Komendy Policji w Wadowicach w ramach akcji "Odblaskowa szkoła". Odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych. Pani policjantka wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu plastycznego ,,Odblask według własnego projektu”.  Z naszej klasy wyróżnienie otrzymała praca wykonana przez kolegę Jasia- gratulujemy!

- Braliśmy udział w pierwszym szkolnym turnieju szachowym.

 - Podczas lekcji wykorzystujemy różne pomoce dydaktyczne, muzykujemy, malujemy, gramy w gry planszowe, kodujemy i programujemy, prowadzimy obserwacje przyrodnicze, aktywnie spędzamy wolny czas.

-Braliśmy udział w konkursie ,,Mega odblaskowy tornister”.

- 24 października w ramach akcji „Szkoła pamięta”, udaliśmy się na groby nieznanych żołnierzy w pobliskich lasach, gdzie porządkowaliśmy groby, przypomnieliśmy historię poległych żołnierzy, złożyliśmy wiązanki kwiatów i zapaliliśmy symboliczny znicz.

- W pięknych i oryginalnych strojach bawiliśmy się podczas szkolnej, odblaskowej dyskoteki. Uczestniczyliśmy w konkursie na najbardziej odblaskowy strój.

- Przygotowujemy się do  gminnego konkursu Talenty 2018.

 

Listopad:

- Braliśmy udział w gminnym konkursie ,,Piosenki patriotycznej”- III miejsce zajęła Julia Gajda, która zaprezentowała piosenkę pt. ,,Rozkwitały pąki białych róż” - Gratulujemy!

-W Gminnym Artystycznym Konkursie-Talenty 2019 w kategorii recytacja oraz plastyka I miejsce i nominację do powiatu uzyskała Zuzanna Bogunia, w kategorii wokal I miejsce i nominację do powiatu uzyskała Julia Gajda. Nominowanym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

- Zorganizowaliśmy jesienny plener plastyczny podczas, którego wykonaliśmy piękne prace farbami plakatowymi i olejnymi. Prace zaprezentowaliśmy w szkolnej galerii prac.

-Przed 11 listopada wykonaliśmy patriotyczne kotyliony, gazetkę tematyczną oraz ozdobiliśmy szkolne okna elementami i barwami patriotycznymi. Biorąc udział w  klasowym konkursie ,,Pieśni patriotycznej” zdobyliśmy wyróżnienie prezentując piosenkę ,,Rozkwitały pąki białych róż”.

- Realizujemy program  promujący zdrowe odżywianie: ,,Zdrowo jem, więcej wiem”. W ramach akcji jesiennej poznaliśmy zasady zdrowego żywienia, budowaliśmy piramidę zdrowia, tworzyliśmy warzywno-owocowe prace plastyczne, stworzyliśmy ,,Księgę zagadek owocowo-warzywnych”, zdobyliśmy tytuł-Siłaczka podczas turnieju sportowego, wykonywaliśmy i smakowaliśmy soki owocowo-warzywne, projektowaliśmy i wykonaliśmy ,,Medal super sportowca”, poznaliśmy wartości witamin A, B, C i D.  Swoimi wiadomościami na temat zdrowego stylu życia podzieliliśmy się z kolegami z klasy ,,O” podczas integracyjnego spotkania. Całość sprawozdania z etapu jesiennego została umieszczona na stronie głównej szkoły.

-Cała klasa wykonała prace na konkurs ,,Pejzaż jesienny”- wszystkie prace zostały ocenione na ocenę celującą.

- Julia Gajda zajęły II miejsce w konkursie recytatorskim ,,Cztery pory roku-Jesień"- gratulujemy.

- W ramach realizacji programu profilaktycznego systematycznie bierzemy udział we fluoryzacji zębów oraz wykonaliśmy gazetkę na temat ,,Palenie szkodzi zdrowiu", na której umieściliśmy samodzielnie wykonane prace plastyczne.

-Bierzemy udział w akcji ,,Góra grosz”- zbiórka dla potrzebujących dzieci.

-Włączyliśmy się w zbiórkę zabawek i słodyczy dla dzieci z fundacji ,,Pomóc więcej”. Zbieraliśmy również karmę dla zwierząt ze schroniska w Oświęcimiu. Wszystkim rodzicom, którzy nas wspierają serdecznie dziękuję.

-Uczniowie biorą udział w zajęciach  projektu Tu#programujeMY2 - nauka programowania za pomocą roba Dash.

-Aktywnie uczestniczyliśmy w występie słowno-muzycznym z okazji spotkania z księdzem infułatem Jakubem Gilem w ramach innowacji pedagogicznej ,,W poszukiwaniu tożsamości- w hołdzie Janowi Pawłowi II w 100 lecie urodzin”.

- Miło spędziliśmy czas z uczniami klasy 0 podczas kolejnego spotkania integracyjnego. Czytaliśmy nowe przygody gangu Słodziaków oraz prezentowaliśmy talenty recytatorskie Zuzi i wokalne Julii Gajdy.

- Dobrze bawimy się podczas zajęć promujących czytanie- promowanie czasopisma Świerszczyk oraz zajęć kreatywnych podczas których doskonalimy umiejętności matematyczne, przyrodnicze oraz elementy kodowania.

-W ramach programu RUR uczymy się udzielać pierwszej pomocy.

    Grudzień:

- 6 grudnia odwiedził naszą klasę Święty Mikołaj. Przywitaliśmy go piosenkami i wierszykami. Mikołaj obdarował nas prezentami. W zamian otrzymał od nas  wcześniej przygotowane laurki i drobne upominki,

- 13 grudnia odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne z udziałem rodziców – wspólnie wykonywaliśmy ozdoby świąteczne.

- Spotkanie ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.

- Obejrzenie występu grupy cyrkowej "Szok".

- Wycieczka na Uniwersytet Pedagogiczny do Krakowa w ramach Tu#programujeMY2, poznanie nowoczesnych technologii w edukacji, zabawa na interaktywnej podłodze. 

-Braliśmy udział w konkursie ,,Bombka choinkowa"- III miejsce zajęła Julia Gajda- gratulujemy!

-Ozdabialiśmy bombki choinkowe, składaliśmy trójwymiarowe gwiazdki, którymi ozdobiliśmy klasę i korytarze szkolne.
- Braliśmy udział w akcjach charytatywnych: góra grosza, zbieranie nakrętek dla Lenki, gromadzenie ciepłych ubrań dla ubogich, wykonywanie kartek świątecznych na szkolny kiermasz. Rodzicom dziękuję za bezinteresowny dar serca.

- Ubieraliśmy klasową choinkę i śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.

- Z choinką nadziei i muzycznymi jasełkami odwiedziliśmy starszych i samotnych mieszkańców Domu Spokojnej Starości w Wadowicach. Mieszkańcy domu oraz cały personel gromkimi brawami nagrodzili grę i śpiew małych aktorów. Obdarowano nas słodyczami i stroikiem świątecznym.

 - Wspólnie z klasą I i II  przygotowaliśmy muzyczne jasełka „Bóg się narodził”. Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom za wytrwałość podczas prób i gratuluję pięknego występu.  Dziękuję rodzicom za przygotowanie strojów dla swoich dzieci.

- 21 grudnia uczestniczyliśmy w szkolnej wigilii. Wspólnie przy stole połamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Następnie wystawiliśmy muzyczne jasełka „Bóg się narodził”.

       

  Styczeń:

-Witamy w Nowym 2020 roku i wzajemnie życzymy sobie samych wspaniałych dni,  niesamowitych przeżyć podczas wspólnego odkrywania wiedzy, uśmiechu, radości i sukcesów tych małych i tych  które ukształtują naszą przyszłość.

-Realizując działania innowacji pedagogicznej ,,Spotkanie ze sztuką” nauczyliśmy się tańca ,,Belgijka” oraz wykonaliśmy metodą malowania na drewnie upominki dla Babci i Dziadka.

-W ramach spotkań integracyjnych, rozwijania kompetencji czytelniczych i językowych spotkaliśmy się z uczniami klasy 0.

-W gminnym konkursie plastycznym ,,Bożonarodzeniowy Aniołek” Julia Bekas otrzymała wyróżnienie-GRATULUJEMY!

-Do gminnego  konkursu ,,Kolęda i pastorałka” przygotowywała się Zuzia Bogunia.  Bardzo dziękuję Zuzi za poświęcony czas, wysiłek i życzę dalszej wytrwałości w dążeniu do obranego celu. Zuzia i Julia Gajda brały udział w I etapie wojewódzkiego konkursu ortograficznego Świetlik, zniecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników kwalifikujących do II etapu, a już teraz dziękuję dziewczynkom za bardzo dobre przygotowanie się do konkursu i uzyskanie wysokich wyników.

-11 stycznia(sobota)Braliśmy udział w XX Przeglądzie Grup Jasełkowych w Gminie Brzeźnica i zajęliśmy I miejsce- wszystkim aktorom gratuluję za tak piękną grę i śpiew przygotowanych kolęd i pastorałek.

-22 I 2019 r. zaprosiliśmy naszych Dziadków i Babcie na wspólne świętowanie  Dnia Babci i Dziadka. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy jasełka-pt. ,,Bóg się narodził”. Nie zabrakło również życzeń
i upominków. Frekwencja dopisała, dziadkowie byli bardzo wzruszeni i zadowoleni co utwierdza w przekonaniu, że  nasze działania w tym zakresie są potrzebne.

-Od 27 I do 09 II 2019 r. ferie zimowe. Życzę wspaniałego wypoczynku i wspólnych z rodziną zabaw na śniegu.

  


Jesteśmy bezpieczni na drodze.
2019-09-19 Jesteśmy bezpieczni na drodze. 
Muzykowanie
2019-09-17 Muzykowanie 
Muzykowanie
2019-09-12 Muzykowanie 
Ognisko na Zalesiu
2019-09-23 Ognisko na Zalesiu 
Ognisko na Zalesiu
2019-09-23 Ognisko na Zalesiu 
Ognisko na Zalesiu
2019-09-23 Ognisko na Zalesiu 
Lanckorona
2019-09-25 Lanckorona 
Lanckorona
2019-09-25 Lanckorona 
Lanckorona
2019-09-25 Lanckorona 
Spotkanie integracyjne w Lanckoronie
2019-09-25 Spotkanie integracyjne w Lanckoronie 
2019-11-27  
2019-11-27  
2019-11-27  
Mały Wawel
2019-10-03 Mały Wawel 
Mały Wawel
2019-10-03 Mały Wawel 
Mały Wawel
2019-10-03 Mały Wawel 
2019-11-27  
2019-11-27  
2019-11-27  
2019-11-27  
2019-11-27  
2019-11-27  
2019-11-27  
Konkurs piosenki patriotycznej
2019-11-08 Konkurs piosenki patriotycznej 
Jestem Siłaczkiem
2019-11-13 Jestem Siłaczkiem 
Jestem Siłaczkiem
2019-11-13 Jestem Siłaczkiem 
Jestem Siłaczkiem
2019-11-13 Jestem Siłaczkiem 
Jestem Siłaczkiem
2019-11-13 Jestem Siłaczkiem 
Jestem Siłaczkiem
2019-11-13 Jestem Siłaczkiem 
Makieta Biskupina
2019-11-27 Makieta Biskupina 
Zdrowo jem, więcej wiem.
2019-11-26 Zdrowo jem, więcej wiem. 
Zdrowo jem, więcej wiem-order super sportowca.
2019-11-27 Zdrowo jem, więcej wiem-order super sportowca. 
Zdrowo jem, więcej wiem-soki.
2019-11-27 Zdrowo jem, więcej wiem-soki. 
Jesień
2019-11-27 Jesień 
Jesień
2019-11-27 Jesień 
Jesień
2019-11-27 Jesień 
2019-11-27  
Zdrowo jem, więcej wiem.
2019-11-27 Zdrowo jem, więcej wiem. 
Zdrowo jem, więcej wiem.
2019-11-27 Zdrowo jem, więcej wiem. 
2019-11-27  
Zdrowo jem, więcej wiem.
2019-11-27 Zdrowo jem, więcej wiem. 
Talenty- nominacje do powiatu.
2019-11-27 Talenty- nominacje do powiatu. 
RUR- uczymy się udzielać pierwszej pomocy
2019-11-28 RUR- uczymy się udzielać pierwszej pomocy 
RUR- uczymy się udzielać pierwszej pomocy
2019-11-28 RUR- uczymy się udzielać pierwszej pomocy 
RUR
2019-11-28 RUR 
Andrzejki
2019-11-28 Andrzejki 
Andrzejki
2019-11-28 Andrzejki 
Andrzejki
2019-11-28 Andrzejki 
2020-01-02  
2020-01-02  
2020-01-02  
Spotkanie z policjantem
2019-10-17 Spotkanie z policjantem 
2019-10-17  
Dzień języków.
2019-10-18 Dzień języków. 
Jesienny plener
2019-10-23 Jesienny plener 
Jesienny plener
2019-10-23 Jesienny plener 
Jesienny plener
2019-10-23 Jesienny plener 
Jesienny plener.
2019-10-23 Jesienny plener. 
Gry i zabawy na świeżym powietrzu.
2019-10-10 Gry i zabawy na świeżym powietrzu. 
Gry i zabawy na świeżym powietrzu.
2019-10-10 Gry i zabawy na świeżym powietrzu. 
Gry i zabawy na świeżym powietrzu.
2019-10-10 Gry i zabawy na świeżym powietrzu. 
Przygotowywanie światecznych kartek.
2019-12-10 Przygotowywanie światecznych kartek. 
Mikołajki
2019-12-06 Mikołajki 
Mikołajki
2019-12-06 Mikołajki 
Warsztaty świąteczne z rodzicami.
2019-12-13 Warsztaty świąteczne z rodzicami. 
Warsztaty świąteczne z rodzicami.
2019-12-17 Warsztaty świąteczne z rodzicami. 
Warsztaty świąteczne z rodzicami.
2019-12-13 Warsztaty świąteczne z rodzicami. 
Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach.
2019-12-18 Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach. 
Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach.
2019-12-18 Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach. 
Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach.
2019-12-18 Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach. 
Jasełka szkolne.
2019-12-20 Jasełka szkolne. 
Jasełka szkolne.
2019-12-20 Jasełka szkolne. 
Jasełka szkolne.
2019-12-20 Jasełka szkolne. 
Konkurs w Brzeźnicy
2020-02-09 Konkurs w Brzeźnicy 
Zuzia-Wojewódzki Konkurs Ortograficzny ,,Kaktus
2020-04-14 Zuzia-Wojewódzki Konkurs Ortograficzny ,,Kaktus" 
Zdalne nauczanie
2020-04-14 Zdalne nauczanie 
Zdalne nauczanie
2020-04-14 Zdalne nauczanie 
Zdalne nauczanie
2020-04-14 Zdalne nauczanie 
Zdalne nauczanie
2020-04-14 Zdalne nauczanie 
Zdalne nauczanie
2020-04-14 Zdalne nauczanie 
Zdalne nauczanie
2020-04-14 Zdalne nauczanie 
Zdalne nauczanie
2020-04-14 Zdalne nauczanie 
Zdalne nauczanie
2020-04-14 Zdalne nauczanie 
Zdalne nauczanie
2020-04-14 Zdalne nauczanie 
Zdalne nauczanie
2020-04-14 Zdalne nauczanie 
2020-05-01  
2020-05-01  
2020-05-01  
2020-05-01  
2020-05-01  
2020-05-01  
2020-05-01  
2020-05-01  
2020-05-01  
2020-05-01  
2020-05-01  
2020-05-01