Przedszkolaki » 2018/2019 » Przedszkolaki

Przedszkolaki

 

1. Do oddziału starszaków w roku szkolnym 2018/2019 uczęszcza 22 dzieci.

Opiekunem grupy jest Marta Mamcarczyk.

2. W roku szkolnym 2018/2019 grupa maluszków liczy 20 dzieci.

Opiekunem grupy jest Elżbieta Mamcarczyk.


Wydarzenia w bieżącym roku szkolnym:

- 19.06 - "Zakończenie roku szkolnego 2018/2019" - życzymy wszystkim udanych wakacji i dziękujemy rodzicom za współpracę.

- 18.06. - "Wycieczka klasowa" - najpierw świetnie bawiliśmy sę w "Lalandii", a potem pojechaliśmy do kopytkowa, gdzie zwiedzaliśmy "Mini ZOO". Podsumowaniem wycieczki były lody w Galicjance.

- 1.06. - "Piknik rodzinny" - Święto Rodziny to bardzo ważny dla nas dzień. Przygotowaliśmy program artystyczny dla naszych gości oraz wręczyliśmy upominki dla rodziców. Później świetnie bawiliśmy się na dmuchańcach.

- 31.05. - "Przejazd ciuchcią" - w ramach obchodów Dnia Dziecka zorganizowaliśmy przedszkolakom przejazd "Ciuchcią" po najbliższej okolicy.

- 22.05. - "Cztery Pory Roku - Wiosna" - udział dzieci w gminnym konkursie plastycznym. Grupa Starszaków - Ola Gajda - II miejsce, Kacper Jędrusiński - III miejsce, Jasiu Gajda - wyróżnienie. Gratulujemy!!!

- 22.05. - "Cztery Pory Roku - Wiosna" - udział dzieci w gminnym konkursie recytatorskim. Grupa Starszaków -  Oliwka Piętoń - wyróżnienie. Gratulujemy!

- 9.05. - "Ogólnoprzedszkolny konkurs wiedzy o Polsce" - udział dzieci w konkursie organizowanym przez Przedszkole Samorządowe w Stryszowie. Filipek Okręglicki - II miejsce, Kamilka Podlaszewska - wyróżnienie. Gratulujemy!!!

- 30.04. - "Święto Konstytucji 3 maja" - w przededniu świąt majowych Starszaki uczestniczyły w ogólnoszkolnej akademii, a maluchy brały udział w marszu z flagami.

- 25.04. - "Segregujemy" - w ramach obchodów Dnia Ziemi przystapiliśmy do ogólnopolskiej akcji "Segregujemy". 

- 17.04. - "Śniadanko Wielkanocne" - w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi przygotowaliśmy z dziećmi "świąteczne śniadanko".

- 15.04. - "Gminny Konkurs Plastyczny - Wielkanocna Pisanka" - udział dzieci w konkursie plastycznym. Grupa starszaków: Ola i Jasiu Gajda - III miejsce. Gratulujemy!!!

- 3.04. - "Dzień Zdrowia" - w tym dniu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia, którego byliśmy współorganizatorami. Przedstawiliśmy krótki montaż słowno - muzyczny o zdrowiu oraz przygotowaliśmy do prezentacji stół i do degustacji "napoje mleczno - owocowe". Wysłuchaliśmy też pogadanki nt. "Otyłości wśród dzieci" przeprowadzonej przez dietetyka Panią Paulinę Guzik. Wiele radości sprawił nam marsz terenowy ze starszymi kolegami. Dziękujemy mamom, które zaangażowały się w przygotowanie stołu przedszkolaków.

- 28.03. - "Dzień Patrona" - uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Patrona naszej szkoły. Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie o Januszu Korczaku, a nastepnie w trakcie zajęć wykonalismy karty pracy, dzieki którym zgłębialiśmy swoją wiedze o tym wielkim człowieku.

- 21.03. - "Powitanie Wiosny" - w tym dniu tradycyjnie żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Najpierw w świetlicy szkolnej zaprezentowaliśmy program artystyczny dla całej społeczności skzolnej i rodziców, który się bardzo podobał. Później wyruszyliśmy z Marzanną na spacer po wsi i zwyczajowo pożegnaliśmy zimę. Do przedszkola wrócilismy z wiosennym "gaikiem".

- 21.03. - "Gminny Konkurs Plastyczny - Pierwszy dzień wiosny" - grupa maluszków wzięła udział w konkursie i zajęła I miejsce. Gratulujemy!!!

- 4.03. - Wyjazd do Centrum Kultury w Wadowicach na musical profilaktyczny pt.: "Co w trawie piszczy?"

- 27.02. - "Cztery Pory Roku - Jesień" - udział dzieci w gminnym konkursie plastycznym. Grupa Starszaków - Alicja Filek - III miejsce. Gratulujemy!!! 

- 27.02. - "Cztery Pory Roku - Jesień" - udział dzieci w gminnym konkursie recytatorskim. Grupa Starszaków -  Kamilka Podlaszewska  i Alicja Filek - I miejsce. Gratulujemy!!!

-14.02. - Udział w ogólnoszkolnej zabawie karnawałowej.

- 11.01. - Dzień Babci i Dziadka - tradycyjnie spotkaliśmy się z Babciami i Dziadkami w szkole. Zaprezentowaliśmy przygotowany program artystyczny oraz wręczyliśmy upominki. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek dla nas i dla naszych gości za co bardzo dziękujemy.

- 21.12. - Wspólne kolędowanie przy choince i udział w szkolnych Jasełkach.

- 20.12. - "Przedszkolna Wigilijka" -  podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych.

- 18.12. - "Gminny Konkurs Plastyczny - Bombka Choinkowa" - udział dzieci w konkursie plastycznym. Grupa Starszaków: Ola Gajda i Jasiu Gajda - I miejsce. Gratulujemy!

- 18.12. - "Gminny Kokurs Plastyczny - Nasza Najpiękniejsza Choinka" - grupa maluszków wzięła udział w konkursie i zajęła I miejsce w gminie.

- 14.12. - "Pierniczkowe ciasteczka" - wzięliśmy udział w warsztatach dekorowania pierników przygotowanych przez pracownika GOK.

- 6.12. - "Mikołajki" - tradycyjnie odwiedził nas Mikołaj, który przyniósł nam piękne prezenty. Dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w akcję "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem".

- 29.11. - Udział w ogólnoszkolnej zabawie andrzejkowej.

- 28.11. - "Cztery Pory Roku - Jesień" - udział dzieci w gminnym konkursie recytatorskim. Grupa Starszaków -  Kamilka Podlaszewska - I miejsce, Oliwka Piętoń - wyróżnienie. Gratulujemy !!!

- 23.11. - "Dzień Pluszowego Misia" - zajęcia integracyjne grup przedszkolnych. W czasie wspólnych zajęć czytaliśmy opowiadanie pt.: Miś Okruszek i pociągi, bawiliśmy się w różne zabawy muzyczno - taneczne oraz wykonalismy pracę plastyczną "Mój Miś". Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku od Misia Okruszka. 

- 9.11. - "Marsz dla Niepodległej" - w ramach obchodów Święta Niepodległości starszaki brały udział w Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej. Zaprezentowały "Rotę" i zajęły I miejsce. Później wszystkie przedszkolaki wzięły udział w "Marszu dla Niepodległej" z biało-czerwonymi flagami.

- 8.11. - "Dla Niepodległej" - wieczornica z udziałem rodziców, zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej.  O godzinie 17:00 tego dnia zgromadzliśmy się wszyscy w świetlicy szkolnej, aby podsumować działania w ramach naszego projektu. Frekwencja gości była tak duża, że sala wypełniła się po brzegi. Przedszkolaki przepięknie ubrane zaprezentowały patriotyczny montaż słowno - muzyczny, a na koniec zatańczyły Krakowiaka. Gromkim brawom nie było końca, bo występ tak się podobał. Słów zachwytu nie szczędził dzieciom też Pan Wójt Jan Wacławski, który w swojej wypowiedzi podkreślił wielkie zaangażowanie przedszkolaków. Zaprosił również wszystkich do uczestnictwa w imprezach organizowanych przez GOK i gminę w ramach obchodów 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W dalszej części naszego spotkania śpiewaliśmy wszyscy wspólnie pieśni patriotyczne. Jestesmy dumne z naszych wychowanków, podziwiamy ich za to, jak się zaprezentowali. Dziekujemy też  rodzicom, którzy wspierali nas w podejmowanych działaniach.

- 7.11. - "Piosenka patriotyczna" - udział dzieci w gminnym konkursie muzycznym. Grupa Starszaków - Oliwka Piętoń - I miejsce. Gratulujemy !!!

- 31.10. - "Dla Niepodległej - Polska to nasza Ojczyzna" - realizacja zadań wynikających z projektu. Więcej informacji w zakładce - programy aktualne.

- 26.10. - "Dla Niepodległej - Symbole narodowe" - realizacja zadań wynikających z projektu. Więcej informacji w zakładce - programy aktualne.

- 19.10. - "Dla Niepodległej - Barwy ojczyste" - realizacja zadań wynikających z projektu. Więcej informacji w zakładce - programy aktualne.

- 16.10. - "Światełko z Dąbrówki w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża" - W obydwu grupach przedszkolnych podjęliśmy działania, których celem było zapoznanie dzieci z postacią wielkiego Polaka - Papieża Jana Pawła II. Najpierw zorganizowaliśmy w salach kąciki pamięci. Dzieci przyniosły z domu różne pamiątki związane z papieżem. Potem zaprosiliśmy rodziców do współpracy. Ich zadaniem było pomalowanie z dzieckiem obrazka przedstawiającego Jana Pawła II w jego różnych momentach życia. 16 października na zajęciach oglądaliśmy film pt.: "Pontyfikat Jana Pawła II", potem słuchaliśmy i śpiewaliśmy "Barkę", oraz wykonaliśmy w grupach pracę plastyczną: "Nasz Papież". Wszystkie prace można oglądać na wystawie u nas w szkole. Zwieńczeniem tych działań było posłanie "Światełka do nieba o godzinie 18:20". Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam w organizacji tych zajęć.

- 11.10. - "Dla Niepodległej - Polska biało - czerwona" - realizacja zadań wynikających z projektu. Więcej informacji w zakładce - programy aktualne.

- 11.10. - Owocowe i warzywne szaszłyki - W ramach kształtowania nawyków zdrowego żywienia zorganizowaliśmy zajęcia na których dzieci robiły szaszłyki z owoców i warzyw.

- 5.10. -  "Dla Niepodległej - Kto Ty jesteś?" - realizacja zadań wynikających z projektu. Więcej informacji w zakładce - programy aktualne.

- 28.09. - "Dla Niepodległej - Piękna nasza Polska cała" - realizacja zadań wynikających z projektu. Więcej informacji w zakładce - programy aktualne.

- 26.09. - Bezpieczni na drodze - bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najwazniejsze, dlatego też zorganizowaliśmy zajęcia w czasie których  dzieci poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz konieczności noszenia odblasków.

- 21.09. - "Cztery Pory Roku - Lato" - udział dzieci w gminnym konkursie recytatorskim. Grupa Starszaków - Oliwka Piętoń - wyróżnienie. Gratulujemy !!!

- 21.09. - "Dla Niepodległej - Co to jest Polska?" - realizacja zadań wynikajacych z projektu. Więcej informacji w zakładce - programy aktualne.

- 20.09. - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w ramach obchodów tego święta wybraliśmy się na wycieczkę do Wadowic. Uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych na temat bepieczeństwa zorganizowanych przez Komendę Policji w Wadowicach oraz udaliśmy się na spacer na rynek - Plac Jana Pawła II. Później świetnie bawiliśmy się w Fadolandii. Na koniec dnia wspólnie wypuścilismy balony do nieba.

- 3.09. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

 


Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
2019-06-19 Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
2019-06-19 Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
2019-06-19 Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
2019-06-19 Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
2019-06-19 Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 
Wycieczka klasowa
2019-06-18 Wycieczka klasowa 
Wycieczka klasowa
2019-06-18 Wycieczka klasowa 
Wycieczka klasowa
2019-06-18 Wycieczka klasowa 
Wycieczka klasowa
2019-06-18 Wycieczka klasowa 
Wycieczka klasowa
2019-06-18 Wycieczka klasowa 
Wycieczka klasowa
2019-06-18 Wycieczka klasowa 
Wycieczka klasowa
2019-06-18 Wycieczka klasowa 
Piknik Rodzinny
2019-06-01 Piknik Rodzinny 
Piknik Rodzinny
2019-06-01 Piknik Rodzinny 
Piknik Rodzinny
2019-06-01 Piknik Rodzinny 
Piknik Rodzinny
2019-06-01 Piknik Rodzinny 
Piknik Rodzinny
2019-06-01 Piknik Rodzinny 
Piknik Rodzinny
2019-06-01 Piknik Rodzinny 
Piknik Rodzinny
2019-06-01 Piknik Rodzinny 
Piknik Rodzinny
2019-06-01 Piknik Rodzinny 
Dzień Dziecka
2019-05-31 Dzień Dziecka 
Dzień Dziecka
2019-05-31 Dzień Dziecka 
Dzień Dziecka
2019-05-31 Dzień Dziecka 
Dzień Dziecka
2019-05-31 Dzień Dziecka 
Dzień Dziecka
2019-05-31 Dzień Dziecka 
Dzień Dziecka
2019-05-31 Dzień Dziecka 
Ogólnoprzedszkolny Konkurs wiedzy o Polsce
2019-05-09 Ogólnoprzedszkolny Konkurs wiedzy o Polsce 
Konstytucja 3 maja
2019-04-30 Konstytucja 3 maja 
Konstytucja 3 maja
2019-04-30 Konstytucja 3 maja 
Konstytucja 3 maja
2019-04-30 Konstytucja 3 maja 
Segregujemy
2019-04-25 Segregujemy 
Segregujemy
2019-04-25 Segregujemy 
Segregujemy
2019-04-25 Segregujemy 
Segregujemy
2019-04-25 Segregujemy 
Śniadanko Wielkanocne
2019-04-17 Śniadanko Wielkanocne 
Śniadanko Wielkanocne
2019-04-17 Śniadanko Wielkanocne 
Śniadanko Wielkanocne
2019-04-17 Śniadanko Wielkanocne 
Śniadanko Wielkanocne
2019-04-17 Śniadanko Wielkanocne 
Dzień Zdrowia
2019-04-03 Dzień Zdrowia 
Dzień Zdrowia
2019-04-03 Dzień Zdrowia 
Dzień Zdrowia
2019-04-03 Dzień Zdrowia 
Dzień Zdrowia
2019-04-03 Dzień Zdrowia 
Dzień Patrona
2019-03-28 Dzień Patrona 
Dzień Patrona
2019-03-28 Dzień Patrona 
Dzień Patrona
2019-03-28 Dzień Patrona 
Powitanie wiosny
2019-03-21 Powitanie wiosny 
Powitanie wiosny
2019-03-21 Powitanie wiosny 
Powitanie wiosny
2019-03-21 Powitanie wiosny 
Powitanie wiosny
2019-03-21 Powitanie wiosny 
Powitanie wiosny
2019-03-21 Powitanie wiosny 
Wycieczka do WCK w Wadowicach
2019-03-04 Wycieczka do WCK w Wadowicach 
Wycieczka do WCK w Wadowicach
2019-03-04 Wycieczka do WCK w Wadowicach 
Zabawa karnawałowa
2019-02-14 Zabawa karnawałowa 
Zabawa karnawałowa
2019-02-14 Zabawa karnawałowa 
Dzień Babci i Dziadka
2019-01-11 Dzień Babci i Dziadka 
Dzień Babci i Dziadka
2019-01-11 Dzień Babci i Dziadka 
Dzień Babci i Dziadka
2019-01-11 Dzień Babci i Dziadka 
Dzień Babci i Dziadka
2019-01-11 Dzień Babci i Dziadka 
Dzień Babci i Dziadka
2019-01-11 Dzień Babci i Dziadka 
Kolędowanie przy choince
2018-12-21 Kolędowanie przy choince 
Wigilijka
2018-12-20 Wigilijka 
Wigilijka
2018-12-20 Wigilijka 
Wigilijka
2018-12-20 Wigilijka 
Pierniczkowe ciasteczka
2018-12-14 Pierniczkowe ciasteczka 
Pierniczkowe ciasteczka
2018-12-14 Pierniczkowe ciasteczka 
Mikołajki
2018-12-06 Mikołajki 
Mikołajki
2018-12-06 Mikołajki 
Mikołajki
2018-12-06 Mikołajki 
Andrzejki
2018-11-29 Andrzejki 
Dzień Pluszowego Misia
2018-11-23 Dzień Pluszowego Misia 
Dzień Pluszowego Misia
2018-11-23 Dzień Pluszowego Misia 
Marsz dla Niepodległej
2018-11-09 Marsz dla Niepodległej 
Marsz dla Niepodległej
2018-11-09 Marsz dla Niepodległej 
Wieczornica
2018-11-08 Wieczornica 
Wieczornica
2018-11-08 Wieczornica 
Wieczornica
2018-11-08 Wieczornica 
Dla Niepodległej
2018-10-26 Dla Niepodległej 
Światełko z Dąbrówki w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża
2018-10-16 Światełko z Dąbrówki w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża 
Światełko z Dąbrówki w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża
2018-10-16 Światełko z Dąbrówki w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża 
Światełko z Dąbrówki w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża
2018-10-16 Światełko z Dąbrówki w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża 
Światełko z Dąbrówki w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża
2018-10-16 Światełko z Dąbrówki w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża 
Światełko z Dąbrówki w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża
2018-10-16 Światełko z Dąbrówki w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża 
Światełko z Dąbrówki w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża
2018-10-16 Światełko z Dąbrówki w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża 
Owocowe i warzywne szaszłyki
2018-10-11 Owocowe i warzywne szaszłyki 
Owocowe i warzywne szaszłyki
2018-10-11 Owocowe i warzywne szaszłyki 
Dla Niepodległej
2018-09-28 Dla Niepodległej 
Bezpieczni na drodze
2018-09-26 Bezpieczni na drodze 
Bezpieczni na drodze
2018-09-26 Bezpieczni na drodze 
Dla Niepodległej
2018-09-21 Dla Niepodległej 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
2018-09-20 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
2018-09-20 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
2018-09-20 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
2018-09-20 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
2018-09-20 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
2018-09-20 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
2018-09-20 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
2018-09-03 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
2018-09-03 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 
Maluszki
2018-09-03 Maluszki 
Starszaki
2018-09-03 Starszaki