Uczniowie » 2017/2018 » Klasa II

Klasa II

Naszym wychowawcą jest Pani Ewelina Pacek. Klasa liczy 8 uczniów.


Wydarzenia z życia klasy:

Czerwiec:

- Udział w akcji czytelniczej ,,Jak nie czytam, jak czytam?".

- 7 czerwca byliśmy na wycieczce w Kopalni Królowej Luizy w Zabrzu. Zobaczyliśmy podziemne korytarze, jechaliśmy żółtymi wagonikami, a nawet kopaliśmy kilofami węgiel! Na placu zabaw i nauki bawiliśmy się różnymi urządzeniami poruszanymi za pomocą wody. Wycieczka była udana.

- Dnia 5 czerwca razem z klasą I, IV i VII poszliśmy do Dworku w Stryszowie, gdzie znajdowała się wystawa rzeźby i malarstwa pt. ,, Pod Twą obronę". Wszystkie prace wykonał pan Zdzisław Słonina. Po obejrzeniu wystawy zwiedzaliśmy dworek, a później udaliśmy się do ogrodu. Po krótkim odpoczynku odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną. Tam z niecierpliwością czekała na nas pani bibliotekarka. Poznaliśmy wszystkie zasady obowiązujące w bibliotece. Z pomocą pań wykonaliśmy piękne zakładki do książki z filcu. Pięknie podziękowaliśmy pani bibliotekarce za poświęcony czas i wręczyliśy drobny upominek. Na koniec wycieczki udaliśmy się do starego domu pani Wandy Ślędzińskiej i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Maj:

- Zrealizowaliśmy program ,,Niesamowity świat higieny jamy ustnej", w którym zdobyliśmy wiedzę na temat higieny jamy ustnej, stworzyliśmy piękną pracę plastyczną, a na koniec szczotkowaliśmy zęby. Za wykonane zadania otrzymaliśmy piękne dyplomy.

- Dnia 26 maja odbył się w naszej szkole Dzień Rodziny. Najpierw spotkaliśmy się na świetlicy, gdzie odbyła się część artystyczna i wręczaliśmy przygotowane przez nas samodzielnie zrobione upominki dla rodziców. Później udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie zorganizowano dla nas i rodziców gry i zabawy, w których chętnie wszyscy uczestniczyli. Były dmuchane zamki i zjeżdzalnia, malowanie twarzy i poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach.  

- 25 maja odwiedził nas człowiek, którego pasją są pszczoły. Podzielił się z nami wiedzą o tych pracowitych owadach. Dowiedzieliśmy się m.in jak wygląda pszczoła, gdzie ,,mieszka", dlaczego są ważne dla środowiska. Największą przyjemnością było skosztowanie ich ..owocu codziennej pracy", czyli pysznego miodu.

- Wraz z klasą I i III wyruszyliśmy na rajd pieszy na Groń Jana Pawła II. Zwiedziliśmy miejsce poświęcone pamięci papieża Polaka. Choć bardzo bolały nas nogi udało nam się dotrzeć do schroniska, gdzie zjedliśmy kiełbaski, a później odbyła się msza, w której uczestniczyliśmy. Po mszy zeszliśmy z góry i udaliśmy się w stronę busa, który czekał na dole, by zabrać nas do domu. To była super wycieczka!

Kwiecień:

- 30 kwietnia przedstawiliśmy razem z klasą I i III apel z okazji Świąt Majowych. 

- Uczestniczyliśmy w zajęciach dotyczących zagrożeń w sieci.

- 23 kwietnia braliśmy udział w przedstawieniu zorganizowanego w ramach obchodów Dnia Ziemi.

- 21 kwietnia włączyliśmy się w akcję ,,Sprzątanie brzegów Jeziora Mucharskiego".

- Skończyliśmy realizować projekt ,,Rodzice i Dzieci powietrze bez śmieci.

- Uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Patrona naszej szkoły - Janusza Korczaka. Obejrzeliśmy występ kolegów ze starszych klas, a później aktywnie braliśmy udział w grach, zabawach i rozgrywkach sportowych. 

- Pojechaliśmy z klasą I i III do Wadowickiego Centrum kultury na spektakl teatralny pt. ,,Szewczyk Dratewka na planie filmowym”. Po przedstawieniu udaliśmy się do domu Papieża Jana Pawła II.

- Zrealizowaliśmy kolejne lekcje dotyczące smogu. Na jednych zajęciach sami robiliśmy kolaże z różnych śmieci i odpadów, a na drugich dowiedzieliśmy się jak należy segregować śmieci.

Marzec:

- Milenka, Julka i Dominik brali udział w konkursie plastycznym "Wielkanocna Pisanka". Dominik zajął I miejsce, a Julka zajęła III miejsce. Gratulujemy!

- Naszą szkołę odwiedził cyrk "Szok". Oglądaliśmy pokaz żonglerki i akrobacji. Zobaczyliśmy prawdziwego węża, którego trzymała nasza koleżanka Milenka. Hitem tego występu był taniec 2-metrowego niedźwiedźa polarnego. Było super!

- Zaczęliśmy realizować projekt "Rodzice i dzieci. Powietrze bez śmieci" organizowanego przez fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Na zajęciach zwiększamy swoją wiedzę na temat SMOGU, jakie zagrożenia z niego wynikają oraz znajdujemy sposoby walki z nim.   

- Z klasą I i III pojechaliśmy do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl pt. "Opowieści z Lodowej Krainy". Po przedstawieniu uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych, na których mogliśmy się poczuć na prawdziwi aktorzy. Później ulicami Krakowa wyruszyliśmy w stronę rynku. Tam usłyszeliśmy hejnał z Wieży Mariackiej i spotkaliśmy Krakowiaka.  

- Bartuś brał udział w konkursie przyrodniczym "Świetlik". Czekamy na wyniki!

 - Zakończyliśmy zimowy etap projektu "Zdrowo jem, więcej wiem". Na podsumowanie tego etapu zaprosiliśmy kolegów z klasy "0" i podzieliliśmy się z nimi wiedzą dotyczącą zdrowego odżywania i aktywności fizycznej.

 - Karolinka brała udział w konkursie plastycznym "Zima".

 - Julka i Milenka brały udział w konkursie recytatorskim "Cztery pory roku - zima". Julka zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

Luty: 

- 12 lutego rozpoczęliśmy ferie zimowe. Do szkoły wracamy dopiero 26 lutego. Wszystkim życzymy udanych ferii!

Uczestniczyliśmy w organizowanym w szkole noclegu dla klas I-III. 

- Braliśmy udział w zabawie karnawałowej.

Styczeń:

- Weronika, Milena i Julia zajeły II miejsce w konkursie muzycznym "Kolęda, pastorałka". Gratulujemy !

- Zaprezentowaliśmy jasełka oraz piosenki i taniec podczas uroczystości Dnia Babci i Dziadka.

- Braliśmy udział w pokazie doświadczeń fizycznych i chemicznych "Epidemia, czary mary i alchemia".

- Karolinka, Milenka, Julcia brały udział w konkursie "Bożonarodzeniowy aniołek". Julia zajęła I miejsce. Gratulujemy!

- Obejrzeliśmy bajkę profilaktyczną "Tu rządzi kot" zaprezentowaną przez przyjezdny Teatr Krakowski Kurtyna.

Grudzień:

- Uczestniczyliśmy w szkolnej wigilijce oraz z klasą I i III zaprezentowaliśmy jasełka "Tylko jedna jest taka noc".

- Byliśmy z jasełkami i choinką w Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach.

- Odwiedzaliśmy starszych i samotnych ludzi w naszej wsi z paczką i stroikiem świątecznym.

- Braliśmy udział w akcji "Marzycielska poczta", pisaliśmy kartki świąteczne do chorych dzieci.

- Milenka zdobyła tytuł laureata festiwalu "Talenty 2017" na etapie powiatowym w kategorii fotografia. Gratulujemy !

- 6 grudnia obejrzeliśmy pokaz iluzjonisty i spotkaliśmy się z Mikołajem.

- Uczestniczyliśmy w zabawie andrzejkowej.

Listopad:

- Z klasą I i III byliśmy na wycieczce w Wadowicach. W Wadowickim Centrum Kultury obejrzeliśmy spektakl teatralny "Dorotka w krainie Oz", a w pracowni rzemiosła artystycznego Sowiarnia wykonaliśmy ozdoby świąteczne.

- Braliśmy udział w konkursie plastycznym "Bliżej siebie, dalej od uzależnień". Bartek zdobył wyróżnienie. Brawo!

- Karolinka brała udział w konkursie recytatorskim "Jesień" i otrzymała wyróżnienie. Brawo!

- Milena, Julia, Bartosz brali udział w konkursie plastycznym "Cztery pory roku- jesień". Bartosz otrzymał wyróżnienie. Gratulacje!

- Wraz z klasą I i III wykonywaliśmy zdrowe przekąski w ramach programu "Zdrowo jem, więcej wiem".

- Braliśmy udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, obejrzeliśmy występ artystyczny starszych klas oraz zaśpiewaliśmy piosenkę patriotyczną "Dzień dobry biały ptaku" na szkolnym konkursie pieśni patriotycznych, otrzymaliśmy wyrożnienie.  Na tym apelu również zaprezentowało się Szkolne Koło Wolontariatu, zachęcając do udziału w podejmowanych akcjach. Z naszej klasy do SKW należą: Milena, Julia, Ola i Bartek.

- Z klasą I i III wybraliśmy się na grób nieznanego żołnierza w Rdzawkach, udekorowaliśmy mogiłę przyniesionymi przez dzieci kwiatami, uczciliśmy pamięć zmarłych żołnierzy modlitwą i minutą ciszy oraz odśpiewaliśmy hymn państwowy i pieśni patriotyczne.

- Julia, Milena i Bartek brali udział w Konkursie Pieśni Patriotycznej w GOK-u. Otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy !

- Zakończyliśmy wyjazdy na basen. Dzięku udziałowi w projekcie "Już pływam" od września uczniowie z naszj klasy mogli nabywać i doskonalić swoje umiejętności pływackie.

- Zaczęliśmy realizować projekt "Zdrowo jem, więcej wiem" prowadzony przez fundację Bank Ochrony Środowiska. Wykonujemy zadania przewidziane w etapie jesiennym: słuchamy opowiadań o zdrowym odżywianiu, układamy jadłospis zdrowego ucznia, tworzymy plakaty "Dbam o zdrowie", wymyślamy, opisujemy i rysujemy nasze zdrowe przekąski, na zajęciach wychowania fizycznego tworzymy zbiór naszych ulubionych gier i zabaw ruchowych oraz je realizujemy.

Październik:

- Braliśmy udział w próbnym alarmie ewakuacyjnym na wypadek pożaru z udziałem Zawodowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Milena, Julia i Bartek brali udział w konkursie "Talenty" organizowanym przez GOK. Milena zajęła I miejsce w kategorii "fotografia". Bartek II miejsce w kategorii "plastyka" oraz wyróżnienie w kategorii "recytacja". Milena i Bartek otrzymali nominacje do etapu powiatowego "Talenty 2017". Gratulacje!

- Uczestniczyliśmy w Dniu Języków Obcych przygotowanym przez starsze klasy. Poznawaliśmy podstawowe informacje i ciekawostki dotyczące Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii.

- Braliśmy udział w dyskotece odblaskowej. Zaprezentowaliśmy piękne odblaskowe stroje, za co zostaliśmy nagrodzeni. Najbardziej wyróżniał się strój Milenki, Julii, Oli i Karolinki.

- Milena, Julia, Dominik i Ola wykonali prace plastyczne na konkurs w ramach akcji "Odblaskowa szkoła". Wszyscy zostali nagrodzeni. Milenka zajęła II miejsce, Julia i Dominik zdobyli wyróżnienie. Gratulacje!

- Braliśmy udział w spotkaniu z policjantką w ramach akcji "Odblaskowa szkoła". Odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

- W słoneczny jesienny dzień wybraliśmy się malować w plenerze na Grodzisku obok dworu. Towarzyszył nam piękny krajobraz zapory i kolorowego lasu, który uwieczniliśmy na swoich pracach. Takie zajęcia bardzo nam się podobały.

- Wykonywaliśmy prace porządkowe w szkolnym ogródku. Zasadziliśmy cebulki tulipanów.

- Braliśmy udział w spotkaniu z policjantami z Komendy Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach akcji "Dzieci świecą przykładem". Odbyła się pogadanka na temat konieczności noszenia elementów odblaskowych, każdy uczeń otrzymał odblask.

- Wraz z klasą I i III przygotowaliśmy i zaprezentowaliśmy występ słowno - muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

- Uczestniczyliśmy w ślubowaniu uczniów klasy I. Wraz z klasą III oficjalnie powitaliśmy ich w naszej szkole wierszem i piosenką.

- Byliśmy na wycieczce w kinie Cinema City Bonarka w Krakowie. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach "W świecie filmowej animacji", obejrzeliśmy film dla dzieci "Moje wakacje z rudym". Potem wesoło spędzaliśmy czas w sali zabaw Leopark.

Wrzesień:

- Braliśmy udział w "Święcie pieczonego ziemniaka" na Zalesiu, oprócz ogniska były również zajęcia terenowe w lesie, gdzie obserwowaliśmy rośliny, zwierzęta, przeprowadzaliśmy obserwacje przyrodnicze.

- Bartek i Milenka wykonali prace na konkurs plastyczny "Bank oczami dziecka" organizowany przez PKO. Milenka zajęła I miejsce w klasie a Bartek II. Gratulujemy!

- Dominik, Julcia i Bartek brali udział w konkursie plastycznym "Lato". Dominik otrzymał wyróżnienie. Gratulacje!

- Karolinka brała udział w konkursie recytatorskim "Lato".

- Przypominaliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wybraliśmy się na spacer w pobliżu szkoły.

Kopalnia Królowej Luizy
2018-06-07 Kopalnia Królowej Luizy 
Kopalnia Królowej Luizy
2018-06-07 Kopalnia Królowej Luizy 
Kopalnia Królowej Luizy
2018-06-07 Kopalnia Królowej Luizy 
Kopalnia Królowej Luizy
2018-06-07 Kopalnia Królowej Luizy 
Kopalnia Królowej Luizy
2018-06-07 Kopalnia Królowej Luizy 
Kopalnia Królowej Luizy
2018-06-07 Kopalnia Królowej Luizy 
Kopalnia Królowej Luizy
2018-06-07 Kopalnia Królowej Luizy 
Kopalnia Królowej Luizy
2018-06-07 Kopalnia Królowej Luizy 
Kopalnia Królowej Luizy
2018-06-07 Kopalnia Królowej Luizy 
Kopalnia Królowej Luizy
2018-06-07 Kopalnia Królowej Luizy 
Kopalnia Królowej Luizy
2018-06-07 Kopalnia Królowej Luizy 
Wycieczka do Stryszowa
2018-06-05 Wycieczka do Stryszowa 
Wycieczka do Stryszowa
2018-06-05 Wycieczka do Stryszowa 
Wycieczka do Stryszowa
2018-06-05 Wycieczka do Stryszowa 
Wycieczka do Stryszowa
2018-06-05 Wycieczka do Stryszowa 
Wycieczka do Stryszowa
2018-06-05 Wycieczka do Stryszowa 
Wycieczka do Stryszowa
2018-06-05 Wycieczka do Stryszowa 
Wycieczka do Stryszowa
2018-06-05 Wycieczka do Stryszowa 
Wycieczka do Stryszowa
2018-06-05 Wycieczka do Stryszowa 
Wycieczka do Stryszowa
2018-06-05 Wycieczka do Stryszowa 
Projekt o jamie ustnej
2018-05-30 Projekt o jamie ustnej 
Projekt o jamie ustnej
2018-05-30 Projekt o jamie ustnej 
2018-06-07  
Projekt o jamie ustnej
2018-05-30 Projekt o jamie ustnej 
Projekt o jamie ustnej
2018-05-30 Projekt o jamie ustnej 
Projekt o jamie ustnej
2018-05-30 Projekt o jamie ustnej 
Dzień Rodziny
2018-05-26 Dzień Rodziny 
Dzień Rodziny
2018-05-26 Dzień Rodziny 
Dzień Rodziny
2018-05-26 Dzień Rodziny 
Dzień Rodziny
2018-05-26 Dzień Rodziny 
Pszczelarz
2018-05-25 Pszczelarz 
Pszczelarz
2018-05-25 Pszczelarz 
Pszczelarz
2018-05-25 Pszczelarz 
Rajd
2018-05-23 Rajd 
Rajd
2018-05-23 Rajd 
Rajd
2018-05-23 Rajd 
Rajd
2018-05-23 Rajd 
Zagrożenia w sieci
2018-04-24 Zagrożenia w sieci 
Zagrożenia w sieci
2018-04-24 Zagrożenia w sieci 
Dzień Ziemi
2018-04-23 Dzień Ziemi 
Dzień Ziemi
2018-04-23 Dzień Ziemi 
Dzień Ziemi
2018-04-23 Dzień Ziemi 
Dzień Ziemi
2018-04-23 Dzień Ziemi 
Powietrze bez śmieci
2018-04-12 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-04-12 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-04-12 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-04-12 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-04-12 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-04-12 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-04-05 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-04-05 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-04-05 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-04-05 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-04-05 Powietrze bez śmieci 
Wycieczka do Wadowic
2018-04-06 Wycieczka do Wadowic 
Wycieczka do Wadowic
2018-04-06 Wycieczka do Wadowic 
Wycieczka do Wadowic
2018-04-06 Wycieczka do Wadowic 
Wycieczka do Wadowic
2018-04-06 Wycieczka do Wadowic 
Cyrk Szok
2018-04-07 Cyrk Szok 
Cyrk Szok
2018-04-07 Cyrk Szok 
Cyrk Szok
2018-04-07 Cyrk Szok 
Cyrk Szok
2018-04-07 Cyrk Szok 
Cyrk Szok
2018-04-07 Cyrk Szok 
Cyrk Szok
2018-04-07 Cyrk Szok 
Powietrze bez śmieci
2018-03-26 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-03-26 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-03-26 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-03-26 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-03-26 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-03-26 Powietrze bez śmieci 
Powietrze bez śmieci
2018-03-26 Powietrze bez śmieci 
Wycieczka do Krakowa
2018-03-15 Wycieczka do Krakowa 
Wycieczka do Krakowa
2018-03-15 Wycieczka do Krakowa 
Wycieczka do Krakowa
2018-03-15 Wycieczka do Krakowa 
Wycieczka do Krakowa
2018-03-15 Wycieczka do Krakowa 
Wycieczka do Krakowa
2018-03-15 Wycieczka do Krakowa 
Wycieczka do Krakowa
2018-03-15 Wycieczka do Krakowa 
Wycieczka do Krakowa
2018-03-15 Wycieczka do Krakowa 
Wycieczka do Krakowa
2018-03-15 Wycieczka do Krakowa 
Wycieczka do Krakowa
2018-03-15 Wycieczka do Krakowa 
Zdrowo jem, więcej wiem
2018-03-05 Zdrowo jem, więcej wiem  
Zdrowo jem, więcej wiem
2018-03-05 Zdrowo jem, więcej wiem  
Zdrowo jem, więcej wiem
2018-03-05 Zdrowo jem, więcej wiem  
Zdrowo jem, więcej wiem
2018-03-05 Zdrowo jem, więcej wiem  
Zdrowo jem, więcej wiem
2018-03-05 Zdrowo jem, więcej wiem  
Konkurs recytatorski
2018-03-06 Konkurs recytatorski  
Konkurs recytatorski
2018-03-06 Konkurs recytatorski  
Nocleg
2018-02-09 Nocleg 
Nocleg
2018-02-09 Nocleg 
Nocleg
2018-02-09 Nocleg 
Nocleg
2018-02-09 Nocleg 
Zabawa karnawałowa
2018-02-08 Zabawa karnawałowa 
Zabawa karnawałowa
2018-02-08 Zabawa karnawałowa 
Zabawa karnawałowa
2018-02-08 Zabawa karnawałowa 
Zabawa karnawałowa
2018-02-08 Zabawa karnawałowa 
Zabawa karnawałowa
2018-02-08 Zabawa karnawałowa 
Zabawa karnawałowa
2018-02-08 Zabawa karnawałowa 
Dzień Babci i Dziadka
2018-01-23 Dzień Babci i Dziadka 
Dzień Babci i Dziadka
2018-01-23 Dzień Babci i Dziadka 
Dzień Babci i Dziadka
2018-01-23 Dzień Babci i Dziadka