Przejdź do treści
logo nowe
remont
sz
Przejdź do stopki

Laboratoria Przyszłości

Treść

Podbój kosmosu z goglami VR Oculus Quest

Podczas lekcji geografii oraz zajęć rozwijających kreatywność uczniowie klasy VI odbyli kosmiczną podróż przy pomocy gogli VR. Alternatywna rzeczywistość pozwoliła przenieść się w odległe zakątki galaktyki, jak również zbliżyć się do jedynej gwiazdy w naszym układzie słonecznym, czyli do Słońca.

Czerwiec z Laboratorium Przyszłości

Czerwiec obfitował w liczne wydarzenia szkolne. Jak do tej pory najhuczniej obchodziliśmy Piknik Rodzinny ,organizowany w naszej szkole 4 czerwca br. Spośród wielu atrakcji przygotowanych z tej okazji konkurencje sportowe pomiędzy rodzinami cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wykorzystaliśmy drukarkę 3D do wykonania pamiątkowych medali dla zwycięzców i uczestników rywalizacji. Uczniowie klasy IV mieli możliwość projektowania i drukowania modeli w drukarce 3D.

Maj z Laboratorium Przyszłości

Uczniowie klasy VIII podczas lekcji biologii korzystali z Gogli VR Oculus Quest 2, gdy omawiane były antagonistyczne zależności między gatunkami. W trakcie zajęć uczniowie mogli z bliska poobserwować zachowanie i sposoby polowania drapieżników oraz poznać przystosowania organizmów do roślinożerności.

Kwiecień z Laboratorium Przyszłości

Podczas zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 8 korzystali z gogli VR. Przy ich pomocy oraz dzięki filmom VR EW zamieszczonym na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej klasa poznawała tajniki interesujących ją zawodów. W trakcie kwietniowych uroczystości szkolnych p. Julia Dura wykorzystywała kamerę GoPro, Fotorelacja została na bieżąco umieszczona na stronie internetowej szkoły.

Marzec z Laboratorium Przyszłości

Uczniowie klasy 8 podczas lekcji biologii korzystali z Gogli VR Oculus Quest 2 w czasie omawiania antagonistycznych zależności między gatunkami. W trakcie zajęć uczniowie mogli z bliska poobserwować zachowanie i sposoby polowania drapieżników oraz poznać przystosowania organizmów do roślinożerności.

Luty z Laboratorium Przyszłości

Uczniowie klas: VI, VII i VIII podczas lekcji języka polskiego korzystali z Gogli VR Oculus Quest 2, gdy gromadzili argumenty do rozprawki na temat: Dlaczego ludzie podróżują?

Grudzień z Laboratorium Przyszłości

Grudzień to czas tworzenia ozdób świątecznych, a sprzęt 3D idealnie się do tego nadaje. Tworzyliśmy ozdoby świąteczne z wykorzystaniem długopisów 3D. Uczniowie klas młodszych za pomocą długopisów 3D wykonali piękne świąteczne ozdoby, które mogą posłużyć jako dekoracja choinki, stroika czy zawieszka do prezentu. Uczniowie klas starszych korzystali z gogli VR na lekcjach historii.

Październik z Laboratorium Przyszłości

W październiku rozpoczęliśmy pracę z wykorzystaniem środków dydaktycznych dostępnych w naszej szkole dzięki programowi Labolatoria przyszłości, realizowanemu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W tym roku szkolnym w naszej szkole rozpoczynamy realizację projektu Laboratorium Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

38878