Przejdź do treści
4
3
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

NIESPODZIANKI I ATRAKCJE

W środę, 20 września, kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci i ich rodziców wiele niespodzianek i atrakcji. Wspólne zabawy, tańce przy ulubionych przebojach dzieci, okazały się doskonałym pomysłem organizatorów.

Bezpieczni na drodze

W tym tygodniu realizowaliśmy tematy związane z bezpieczeństwem na drodze. Zerówkowicze zapoznali się z zasadami przechodzenia przez jezdnię. Zwrócili uwagę na znaczenie i wygląd znaków drogowych przy jezdni.

Pierwsze koty za płoty

Rozpoczęcie przez dzieci edukacji przedszkolnej to moment przełomowy w ich życiu. W celu zapewnienia dzieciom lepszego startu w naszym przedszkolu 31 sierpnia br. odbyło się spotkanie adaptacyjne dla Dzieci i ich Rodziców..

Święto MAMY I TATY

4 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik z okazji Dnia Rodziny. Obie grupy przedszkolne zaprezentowały na nim przygotowany program artystyczny i wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki.

Warsztaty ekologiczne: „DAJ ZIEMI ODPOCZĄĆ”

WARSZTATY EKOLOGICZNE „DAJ ZIEMI ODPOCZĄĆ” 2 czerwca obie grupy przedszkolne uczestniczyły w warsztatach ekologicznych przygotowanych przez pracowników Urzędu Gminy w Stryszowie. Na początku zajęć dzieci wzięły udział w grze terenowej, w ramach której realizowały zadania na poszczególnych stanowiskach, a następnie w ogrodach szkolnych wspólnie zasadziły drzewo akacji.

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

1 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka obie grupy przedszkolne spotkały się na placu zabaw. Najpierw dzieci uczestniczyły w zorganizowanych zabawach integracyjnych, a następnie wykonały kilka zadań zręcznościowych (zbijanie kręgli, rzut do celu woreczkiem i kolorowym krążkiem).

Mały ekolog

W tym tygodniu ,,Maluszki” realizowały zadania zaplanowane do wykonania w ramach programu edukacyjnego ,,Czyste Powietrze Wokół Nas”. Dodatkowo uczyliśmy się, w jaki sposób powinniśmy dbać o środowisko. Podsumowaniem zdobytej wiedzy był udział dzieci w miniturni

Ogródek na parapecie

W dniu dzisiejszym młodsza grupa przedszkolna zapoznała się z czynnikami niezbędnymi do wzrostu roślin i sposobami ich hodowli.

Dzień piegów

1 marca na buziach przedszkolaków i ich wychowawczyni pojawiły się piegi. Taki dzień był obchodzony w naszym przedszkolu po raz pierwszy. Na początku zajęć dzieci z ukrytych w sali liter ułożyły napis „Dzień Piegów”.

18463