Przejdź do treści
logo nowe
remont
sz
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

Co rośnie w ogrodzie?

W tym tygodniu Starszaki stały się prawdziwymi ogrodnikami! Dzieci zapoznały się z budową drzewa oraz specyfiką pracy ogrodnika. Wzięły udział w zabawach przyrodniczo - badawczych w ogrodzie przedszkolnym, założyły hodowlę fasoli, rozpoznawały różne gatunki drzew oraz stworzyły wiosenne prace plastyczne. Cykl zajęć zakończył się pełnym niespodzianek quizem.

Tuż przed świętami

W środę, 27 marca, w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole pojawiły się: jajka, chleb, szyneczki, baranek z ciasta, babeczki oraz stroiki i bukszpan. Śniadanko zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych. Następnie zasiedliśmy do pięknego stołu zastawionego pokarmami wielkanocnymi.  W tym dniu dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Po śniadaniu wszystkie grupy odwiedziły Panią Dyrektor- Wiolettę Stecyk, która złożyła dzieciom serdeczne życzenia.

Powitanie wiosny

We czwartek, 21 marca, przedszkolaki świętowały nadejście wiosny. Wyruszyły na spacer w okolicy przedszkola. Pożegnały zimę wraz z marzanną. Śpiewając głośno piosenki o wiośnie dzieci próbowały odstraszyć zimę. Do przedszkola wróciły z kolorowym gaikiem.

Ogródek na oknie

Maluszki w tym tygodniu poznały cykl rozwoju roślin. Przedszkolaki  na parapecie stworzyły mini ogródek, o który codziennie dbają. Pielęgnują roślinki. Dzieci posadziły cebulę, szczypiorek, owies oraz wiosenne kwiaty.

Dzień Motyli

4 marca obchodziliśmy Dzień Motyla. Celem zajęć w tym dniu było rozbudzenie zainteresowań przyrodą oraz wzbogacenie wiedzy na temat motyli.

Dzień Dinozaura w przedszkolu

W dniu dzisiejszym przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. Dzieci, podczas zajęć, zapoznały się z wyglądem dinozaurów, zgłębiły wiedzę na temat historii ich życia oraz wykonały pracę plastyczno-techniczną. Wszystkim dzieciom dziękujemy za przyniesienie zabawkowych dinozaurów i książeczek.

Nie tylko Rio się bawi

Jak co roku przedszkolaki świętowały karnawał! Dzieci prezentowały swoje stroje oraz brały udział w różnych zabawach tanecznych. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole i przedszkolu! Pluszowy miś to symbol miłości, ciepła, poczucia bezpieczeństwa i niejednokrotnie wielu ważnych wspomnień.

DZIEŃ DYNI

Święto Dyni to osadzona w nowej, przedszkolnej polskiej tradycji odpowiedź na otaczające nas dekoracje, sezonowe warzywa, motywy bajek i animacji, które oglądają dzieci.

W świecie emocji

W tym tygodniu dzieci zostały uświadomione o różnorodności emocji, których doświadczamy w życiu. Samodzielnie rozpoznawały, nazywały oraz obrazowały emocje na podstawie własnych przeżyć oraz doświadczeń.

UŚMIECH SYMBOLEM ŻYCZLIWOŚCI

6 października przypada wyjątkowe święto – Światowy Dzień Uśmiechu. Symbolem tego dnia jest żółta uśmiechnięta buźka oraz dzień, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom.

NIESPODZIANKI I ATRAKCJE

W środę, 20 września, kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci i ich rodziców wiele niespodzianek i atrakcji. Wspólne zabawy, tańce przy ulubionych przebojach dzieci, okazały się doskonałym pomysłem organizatorów.

Bezpieczni na drodze

W tym tygodniu realizowaliśmy tematy związane z bezpieczeństwem na drodze. Zerówkowicze zapoznali się z zasadami przechodzenia przez jezdnię. Zwrócili uwagę na znaczenie i wygląd znaków drogowych przy jezdni.

Pierwsze koty za płoty

Rozpoczęcie przez dzieci edukacji przedszkolnej to moment przełomowy w ich życiu. W celu zapewnienia dzieciom lepszego startu w naszym przedszkolu 31 sierpnia br. odbyło się spotkanie adaptacyjne dla Dzieci i ich Rodziców..

Święto MAMY I TATY

4 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik z okazji Dnia Rodziny. Obie grupy przedszkolne zaprezentowały na nim przygotowany program artystyczny i wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki.

38879