Przejdź do treści
4
3
Przejdź do stopki

Biblioteka

Treść

Opiekunem biblioteki szkolnej jest mgr Natasza Hebda

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

poniedziałek         11.30-12.35

wtorek                    9.50 - 10.45, 10.45 - 11.45

środa                      10.35 - 11.30

czwartek                10.35 - 10.45

piątek                     10.35 - 11.30

    


Wizyta najmłodszych w bibliotece

        Dzisiaj odwiedziły bibliotekę szkolną najmłodsze dzieci - przedszkolaki wraz z paniami opiekującymi się nimi podczas pobytu w przedszkolu.

         Podczas zajęć bibliotecznych dzieci wysłuchały bajki Anity Głowińskiej Kicia Kocia w bibliotece. Uważnie wysłuchały bajki i opowiadały, co widzą na ilustracjach do bajki. Wspólnie z opiekunkami kolorowały obrazki z postaciami występującymi w utworze. Pani bibliotekarka zrobiła pamiątkowe zdjęcia. Dzieci umówiły się z panią Nataszą na powtórną wizytę w bibliotece.

 


BAJKOTERAPIA JAKO SPOSÓB NA ROZWÓJ

                  Bajkoterapia stanowi odłam biblioterapii i polega na wykorzystywaniu bajek i baśni w celach terapeutycznych, edukacyjnych czy relaksacyjnych. Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, historię, uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania. Od marca do końca roku szkolnego w naszej bibliotece będą odbywać się zajęcia z bajkoterapii w grupie wiekowej od przedszkola do klasy III.
                      Pierwsze zajęcia już za nami. Pracowaliśmy tym razem z klasą III. Czytaliśmy piękne baśnie Hansa Christiana Andersena.

 


Dzień Bibliotekarza

                         8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza w szkole. W tym dniu został przeprowadzony konkurs, ogłoszony wcześniej, pt. „Żeby czytać się chciało, okładkę zrób wspaniałą''. Konkurs był przeznaczony dla klas 1-8. Dzieci przygotowały piękne okładki do ulubionej książki. Wystawa prac znajduje się na korytarzu szkolnym. Społeczność szkolna oddała swoje głosy na najlepszą okładkę do książki. Wyniki zostaną przedstawione już niebawem na tablicy ogłoszeń dotyczących pracy biblioteki.

10280