Przejdź do treści
logo nowe
remont
sz
Przejdź do stopki

Szkolne Przygody Gangu Mocniaków

Treść

Program edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”

         Klasy I-III przystąpiły w tym roku do programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków” organizowanego przez Jeronimo Martins Polska S.A. właściciela sklepów Biedronka.

        Celem programu jest propagowanie wiedzy o kompletnym i zbilansowanym odżywianiu i roli składników odżywczych w diecie dzieci. Uczestnictwo dzieci w programie ma przyczynić się do przekazania im wiedzy na temat roli poszczególnych składników odżywczych w diecie oraz zachęcać do jedzenia różnych i zbilansowanych posiłków, zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia.

        Zróżnicowana tematyka wspólnych spotkań pozwoli dzieciom na poznanie 5 grup produktów spożywczych niezbędnych dla naszego zdrowia:

  • Do przodu z węglowodanami
  • Wszystko gra z owocami i warzywami
  • Białko zna swoją wartość
  • Tłuszcze nienasycone pochwałami
  • Na co wpływa woda?

Po przeprowadzeniu wspólnych zajęć uczniowie przystąpią do konkursu, w ramach którego przygotują plakat ukazujący talerz zdrowia oraz zorganizują w szkole Dzień Kulinarnych Mocniaków, podczas którego przygotują wspólnie zdrowe drugie śniadanie.

        Za nami pierwsze zajęcia, które były poświęcone produktom zbożowym. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób powstaje chleb, rozpoznawały kłosy i ziarna zbóż oraz różne rodzaje mąk. Dowiedzieli się, jaki wpływ dla naszego organizmu ma spożywanie produktów zbożowych. Uczniowie wzięli także udział w degustacji różnego rodzaju chleba. 

SZKOLNE PRZYGODY GANGU MOCNIAKÓW – OWOCE I NABIAŁ

Klasy młodsze zrealizowały kolejne zadania w ramach programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”. Tematyka zajęć była następująca: „Wszystko gra z owocami i warzywami” oraz „Białko zna swoją wartość”. Uczniowie przypomnieli sobie, że owoce i warzywa dostarczają nam witamin niezbędnych do zachowania zdrowia, natomiast nabiał dostarcza białka potrzebnego dla mocnych kości i prawidłowego wzrostu. Dzieci wykonały pyszną i zdrową przekąskę, łącząc owoc – banana ze źródłem białka – jogurtem. Samodzielnie zrobiony posiłek wszystkim smakował i dostarczył ,,porcji'' zdrowia.

Za nami kolejne zajęcia z programu zdrowotnego ,,Szkolne Przygody Gangu Mocniaków". Podczas tego spotkania uczniowie klas młodszych jeszcze raz omówili produkty, które powinny pojawić się każdego dnia na naszym talerzu. Dzieci razem stworzyły „Talerz zdrowia” w formie kolażu, który będzie pracą konkursową w programie. Dzięki uczestnictwu w takich projektach, wiemy coraz więcej o zdrowym odżywianiu.

Dzień Kulinarnych Mocniaków

Za nami ostatnie zajęcia z programu ,,Szkolne Przygody Gangu Mocniaków".
Na podsumowanie działań uczniowie klas młodszych wspólnie przygotowali zdrowe drugie śniadanie. Dzieci pamiętały, że powinny być w nim zawarte produkty zbożowe, owoce lub warzywa oraz źródło białka w postaci nabiału lub wędliny. Było pysznie i zdrowo.Dziękujemy Rodzicom, którzy wzięli udział w naszych zajęciach.

38877