Wydarzenia

2021-06-25

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021


Administrator


Uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszej szkole odbyło się w dwóch turach. Grupa dzieci szkolnych spotkała się na apelu przygotowanym przez reprezentantów klas: drugiej, czwartej szóstej i siódmej. Dzieci przedszkolne przygotowały występ artystyczny pod opieką swoich wychowawczyń. Ich uroczystość była zaplanowana na godzinę późniejszą. Ze względu na wciąż obowiązujący reżim sanitarny, zdecydowano się na takie rozwiązanie.

                Po odśpiewaniu hymnu uczniowie w telegraficznym skrócie przypomnieli, jak wyglądał ten rok szkolny. Porównali go do bombonierki, w której nigdy nie wiadomo, jakie czekoladki można znaleźć. Zapewne chodziło o metaforę pandemicznej rzeczywistości szkolnej.

               Uczniowie klas starszych przygotowali prezentację multimedialną ukazującą miniony rok szkolny. Dziennikarze: Michał Wiercimak, Nikola Kowalczyk zaprezentowali odpowiedzi uczniów i nauczycieli. Wiele wypowiedzi miało humorystyczny wymiar, co bawiło publiczność.

               Nad porządkiem podczas spotkania czuwał Zeus, który w majestatyczny sposób pożegnał pracowników szkoły odchodzących na emeryturę: P. Elżbietę Mamcarczyk i P. Grażynę Pindelską. W rolę boga wcielił się Konrad Szczygieł.

               Hera ( Natalia Piętoń) i  Afrodyta ( Julia Maciaś) zadbały o właściwy klimat spotkania. Życzyły wszystkim udanego odpoczynku, bezpiecznych, słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu, szczęśliwego powrotu do szkoły.

              Piosenkę ,,Ostatni dzwonek’’ wspaniali zaśpiewali: Oliwia Piętoń i Karol Skwarek. Uczniowie nawet zatańczyli. Widownia podziękowała im brawami.

              W rolę Cyganki wróżącej samemu Zeusowi wcieliła się Karolina Wójcik. Wróżba dotyczyła jego przyszłości miłosnej, tego, co będzie się działo w naszej szkole po wakacjach. Niestety Zeus zaproponował tylko nektar i ambrozję, jako zapłatę wróżbitce i nie dowiedzieliśmy się wszystkiego na temat naszej przyszłości.

               Uczennice klasy VII: Julia Maciaś, Natalia Piętoń, Wiktoria Witek przygotowały występ taneczny. Zatańczył do jamajskiego utworu: No Lie. Doskonałe umiejętności taneczne dziewczyn przykuły uwagę całej społeczności szkolnej.

               Wspaniałe monologi: Karoliny Wójcik o ,,Złośnicy z Dąbrówki’ i Wiktorii Witek o ,,Krowie, w kropki bordo’’, z której  łat  można się uczyć geografii, podobały się widowni. Brak tremy, doskonale przygotowanie artystyczne powodowały, że młode artystki czuły się doskonale na scenie.

                Po części artystycznej Dyrektor szkoły Lucyna Wacławska wręczyła kwiaty odchodzącym na emeryturę wieloletnim pracownikom szkoły. Podziękowała za rzetelną pracę. Pani Elżbieta Mamcarczyk pożegnała się na forum szkolnym z dziećmi i współpracownikami.

                Grupa dzieci nagrodzonych nagrodami książkowymi  za wysokie osiągnięcia edukacyjne i wzorowe zachowanie otrzymała je  z rąk Dyrektor szkoły. Gratulacje złożyły: Przewodnicząca Rady Rodziców, Wychowawcy. Nagrody książkowe wręczono także uczniom za szczególne działania wolontaryjne na rzecz osób potrzebujących pomocy.

                Ostatnim punktem  zakończenia roku szkolnego 2020/2021 było spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach.

           

 

            

      

2021-08-03  
2021-08-03  
2021-08-03  
2021-08-03  
2021-08-03  

powrót do listy aktualności