Wydarzenia

2021-09-30

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


Administrator


Szanowni Rodzice, nasza szkoła uczestniczy w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 1 października 2021 r. pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Życzymy powodzenia. 
 
DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Wrzesień jest miesiącem szczególnym - wracamy po długich wakacjach. Jak co roku w naszej szkole 1 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasi uczniowie już od początkowych dni września ćwiczyli, utrwalali tabliczkę mnożenia.  W piątek zostały przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną (dzieci stają się egzaminatorami) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych śmiałków. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Pogromcy Tabliczki Mnożenia”. Młodsi koledzy poza odpytaniem otrzymali karty do zakodowania tabliczki mnożenia. Z dumą pokazywali figury jaki utworzyli z zamalowanych pól. Egzaminatorzy sprawdzali „tabliczkową wiedzę”  także wśród  nauczycieli szkoły, pracowników. Nie jednemu z nich przypomniało się dzieciństwo i wiek szkolny kiedy to sami się uczyli tabliczki. Dorośli, którzy przebrnęli bezbłędnie przez ten ustny egzamin otrzymali Certyfikaty MT EXPERT. 

 Coroczna akcja ma na celu przede wszystkim pokazać uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole ale również jest ona przydatna w życiu codziennym i wszyscy ją znają.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Warto podkreślić, że do akcji włączyło się 5643 szkół z różnych krajów świata w tym z Polski było ich aż 5394 – w ubiegłym roku na całym świecie było ich niewiele ponad 2000.  Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Pamiętajmy, że matematykatowarzyszy nam przez całe życie. 

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom. Więcej zdjęć w galerii.

 CIESZYMY SIĘ BO TO BYŁA FAJNA, POŻYTECZNA ZABAWA!

2021-10-05  
2021-10-05  
2021-10-05  
2021-10-05  
2021-10-05  
2021-10-12  

powrót do listy aktualności