Wydarzenia

2022-06-24

Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w naszej szkole„ … ważne są tylko te dni, których nie znamy…” tym cytatem rozpoczęliśmy ten szczególny dzień.

Były łzy, kwiaty, słowa pożegnania, wspólne śpiewania.

24 czerwca punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy niezwykłe zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Do piosenki Marka Grechuty: „Dni, których nie znamy”, uczniowie klasy VIII – Konrad i Michał uroczyście wprowadzili Panią Dyrektor na salę gimnastyczną. Pani dyrektor zajęła honorowe miejsce na tronie specjalnie dla niej przygotowanym. Tradycją naszej szkoły jest polonez w wykonaniu absolwentów. W tym roku nieco zmieniliśmy  jego formułę - zaprosiliśmy do udziału panią dyrektor Lucynę Wacławską z panem Pawłem Podlaszewskim. 12 par pięknie zatańczyło. Ach co to było za wykonanie.  Niejeden obserwujący uronił łezkę. Prowadząca uroczystość – Natalia uroczyście przywitała zgromadzonych gości – Przewodniczącą Rady Gminy – panią Magdalenę Adamczyk,  Sekretarza Gminy – pana Wacława Radonia, Kierownik COPO – panią Monikę Bartkowską, kierownik GOK – panią Małgorzatę Kowalską, sołtysa Dąbrówki – pana Tadeusza Szkuta, przedstawicieli Rady Rodziców – byłych  i obecnych, panią Marię Studnicką i pana Jana Wacławskiego. Po tym przywitaniu prowadząca uroczystość zaprosiła absolwentów do ślubowania. Ślubowanie przeprowadziła pani dyrektor. Następnie zgromadzeni zostali zaproszeni do obejrzenia filmu w wykonaniu wychowawczyni - pani Julii Dury. Film zawierał niesamowite wspomnienia dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Nie jeden kadr wzruszał zarówno uczniów jak i pozostałych zgromadzonych. Swój występ rozpoczęli uczniowie klasy VIII – przyznając Medale Króla Maciusia I nauczycielom i pracownikom szkoły. Trochę z humorem, ale też z nutką nostalgii pożegnali szkołę. Następnie uczniowie klasy VII w imieniu całej społeczności uczniowskiej również pożegnali kolegów krótkim kabaretem. Przerwą w akademii było rozdanie świadectw dla uczniów z wyróżnieniami. Po tej ceremonii nasi najmłodsi z przygotowanym przez swoich wychowawców wystąpieniami recytowali, śpiewali dla pani dyrektor. Dodatkowo reprezentanci każdej klasy wręczali pani dyrektor cytat i różę. Po występach uczniów przyszedł czas na wystąpienie nauczycieli. Piękne podziękowanie za całokształt pracy wygłosiły panie: Krystyna Gębala i Zofia Kasprzycka Haranek oraz pan Paweł Podlaszewski. Nauczyciele zaśpiewali 2 piosenki przy akompaniamencie grających na gitarze uczennic z klasy VIII – Julii i Natalii. Choć dzień ten kojarzy się zazwyczaj radośnie, to na naszej sali gimnastycznej nie brakowało łez. Po 40 latach pracy na emeryturę odeszła Pani Dyrektor Lucyna Wacławska. Po raz ostatni, jako dyrektor  powitała zebranych gości i całą społeczność szkolną, a następnie podsumowała miniony właśnie rok szkolny i dokonała symbolicznego jego zamknięcia. Pożegnała pracowników, Radę Rodziców. Również zaproszeni goście krótkimi przemowami pożegnali panią dyrektor.Na koniec na salę gimnastyczną wjechał ogromny tort.

PS.Akademię przygotowała wychowawczyni klasy VIII - pani Julia Dura. Pani Grażyna Potoniec przygotowała pożegnanie w wykonaniu swoich wychowanków. Z tego miejsca serdeczne podziękowania należą się - pani Alicji Zawiła - za przygotowanie pięknej dekoracji, pani Iwonie Pekala i pani Grażynie Wielgus za przygotowanie sali do akademii, księdzu Grzesiowi za wypożyczenie sprzętu i elementu dekoracji, panu Pawłowi, pani Izie, pani Kamilii, pani Krysi, pani Zosi - za wszelką pomoc. Raz jeszcze wszystkim dziękuję.

2022-07-03  
2022-07-03  
2022-07-03  
2022-07-03  
2022-07-03  
2022-07-03  
2022-07-03  

powrót do listy aktualności