Wydarzenia

2021-10-20

Starujemy z #CODE WEEK


Administrator


Kolejny raz bierzemy udział w #CODE WEEK - europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie jak można w ciekawy sposób kodować.

CODE WEEK to początkowo tygodniowa akcja przeprowadzana na terenie wielu krajów, na różnych poziomach nauczania. Jednak z każdym rokiem inicjatywa ta potrzebuje więcej czasu niż tydzień i tak w tym roku trwa od 9 do 24 października.  Przypomnijmy co to za wydarzenie: 

- CODE WEEK to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od maluchów z przedszkoli, po najstarszych uczniów. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie.  

Po co uczyć dzieci programowania?

Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą. Dajemy słowo – humaniści także sobie poradzą. Dlatego od kiedy bierzemy udział w tej akcji nie zawsze korzystamy z komputera i programu - czasem są to zabawy, gry, plansze zakodowane. 

W tym roku naszą akcję rozpoczęliśmy 14 października. 

W  tym dniu Pan Paweł Podlaszewski zorganizował w naszej szkole - II Szkolny Turniej Szachowy. Zainteresowanie rozgrywkami przerosło wszelkie oczekiwania i do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba 32 uczestników z których każdy marzył o zwycięstwie i zdobyciu pucharu. 
Rozgrywki przebiegały w spokojnej atmosferze, a wszystkie partie szachowe stały na naprawdę wysokim poziomie. Po ponad trzygodzinnej rywalizacji wyłoniona została finałowa czwórka.  Po bardzo zaciętych pojedynkach wyłoniono zwycięzcę, którym okazał się najmłodszy w gronie finalistów - Wojciech Wiercimak. Drugie miejsce zajął Jakub Chechelski, trzecie Michał Wiercimak, a czwarte Bartosz Korzenioski-Gach.
Jeszcze raz gratulujemy dobrej gry wszystkim uczestnikom turnieju oraz zapraszamy na kolejne odsłony szachowej rywalizacji.
Kolejne relacje pojawią się tu niebawem. 
 
NOWOŚĆ

25.10. 2021r. Dzień kodowania. Tego dnia uczniowie klasy II wykorzystując matę do kodowania i kolorowe kubeczki doskonalili umiejętność dodawania i odejmowania rozkodowując jesienne drzewo. Kodowanie w matematyce zastosowali pracując w parch rozwiązując działania zakodowane w obrazkach. Kolejnym etapem zajęć było rysowanie według kodu, rozkodowanie obrazka oraz układanie obrazkowych kartoników  według podanych wzorów. Podczas tych zajęć dzieci rozwijały swoje spostrzeganie wzrokowe, sprawność grafomotoryczną oraz  orientację na płaszczyźnie.

2021-10-26  
2021-10-26  
2021-10-26  
2021-10-26  
II Turniej Szachowy
2021-10-20 II Turniej Szachowy 
II Turniej Szachowy
2021-10-20 II Turniej Szachowy 
II Turniej Szachowy
2021-10-20 II Turniej Szachowy 
II Turniej Szachowy
2021-10-20 II Turniej Szachowy 
II Turniej Szachowy
2021-10-20 II Turniej Szachowy 

powrót do listy aktualności