Wydarzenia

2019-06-13

Karta rowerowa


Zofia Kasprzycka Haranek, Paweł Podlaszewski


Klasa IV pod koniec maja przystąpiła do egzaminu na pierwsze prawo jazdy - kartę rowerową.

 Po jej uzyskaniu każdy jej posiadacz może samodzielnie poruszać się po drodze jako uczestnik ruchu drogowego. Uzyskanie karty rowerowej poprzedzał cykl zajęć z wychowania komunikacyjnego, podczas których uczniowie poznawali kodeks drogowy , budowę roweru, zasady poruszania się po drodze rowerem, oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie uczestniczyli w nauce jazdy rowerem i w spotkaniu z policjantem.

Sam egzamin odbył się najpierw w formie teoretycznej, a następnie praktycznej. Część teoretyczna składała się z testu wiedzy, który obejmował wiedzę na temat : obowiązkowego wyposażenia roweru ,znajomości znaków drogowych, ogólnych przepisów dotyczących rowerzystów, znajomości kolejności przejazdu przez skrzyżowanie i udzielania pierwszej pomocy. Zaliczenie tego testu to zdobycie 80% prawidłowych odpowiedzi.

W drugiej części egzaminu, który odbywał się w formie praktycznej uczniowie musieli wykazać się umiejętnością zastosowania wiedzy na temat obsługi i konserwacji roweru, bezbłędnym przejazdem rowerem przez przygotowany tor rowerowy, obejmujący prawidłowa sygnalizację skrętu, przejazd przez skrzyżowanie i ósemkę.

Kartę rowerowa uzyskali wszyscy uczniowie klasy IV i jeden uczeń klasy VII.

Wszystkim gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy na rowerze i wiele wspaniałych wypraw rowerowych z rodziną.

2019-06-18  
2019-06-18  
2019-06-18  

powrót do listy aktualności