Wydarzenia

2020-12-25

Kampania profilaktyczna ,,Ubezpieczeni przez rodziców""


Administrator


Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami wzięli udział w kampanii profilaktycznej ,,Ubezpieczeni przez rodziców''. Działania całego zespołu dzieci, młodzieży i dorosłych skoncentrowane były na rozwijaniu mocnych stron młodych ludzi. Głównym celem szeroko zakrojonej akcji było przygotowanie ich do życia w świecie pełnym zagrożeń i pokazywanie wzorców zachowań.

Twórcy kampanii zadbali o to, by bez pouczania, frazesów i straszenia, przy pomocy popularnej wśród nastolatków grafiki pokazać zagrożenia związane z eksperymentowaniem.

Wszystkie materiały przeznaczone dla dzieci i nastolatków koncentrują się wokół relacji rodzinnych i pokazują , jak ważne są dla swoich rodziców, którzy są z nimi na każdym etapie życia.
Działania profilaktyczne mają uświadomić młodym ludziom, że często dla rodzica dziecko jest ,,całym światem '’ w myśl sentencji Gabriela Garci Margueza: ,,Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem’’. Eksperci kampanii posłużyli się nim, by pokazać, że wspólnie łatwiej zmierzyć się z problemami i znaleźć rozwiązanie. Dziecko w pewnym wieku często zbytnio ufa grupom rówieśniczym, co nie zawsze wychodzi mu na dobre. Realizacja planów tej akcji ma pokazać, jak ważna jest odwaga młodego człowieka w sytuacjach, gdy uleganie namowom może zaszkodzić ich zdrowiu lub życiu.
Materiały edukacyjne zostały przesłane rodzicom wychowanków i uczniom w aplikacji Teams. Ciekawym rozwiązaniem była propozycja analizy bajki profilaktycznej przygotowanej w formie ulotki. Wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia zgodnie z sugerowanymi przez ekspertów tematami. Korzystali z ciekawie przygotowanych scenariuszy zajęć i propozycji filmowych.
Uczniowie klas młodszych w ramach kampanii poruszali tematykę koronawirusa
i przypominali sobie sposoby dbania o zdrowie, aby uniknąć zakażenia. Zwracano uwagę na dezynfekcję, dystans i maseczki. Uczniowie przeprowadzali ciekawe doświadczenie "Mydło kontra wirusy", które pokazywało, jak ważne jest mycie rąk wodą z mydłem. Dzieci projektowały swoje maseczki, tworzyły prace plastyczne dotyczące dbania o swoje zdrowie.
Końcowym efektem pracy zespołów realizujących zadania kampanii są prace uczniów w formie plakatów, książeczek, które wzywają do odpowiedzialnych zachowań.

2020-12-25  
2020-12-25  
2020-12-25  

powrót do listy aktualności