Wydarzenia

2022-04-13

,,Jezus zwyciężył !”


Administrator


13 kwietna w naszej szkole odbył się uroczysty apel Wielkanocny przygotowany przez uczniów klas starszych i młodszych pod kierunkiem P. Gębali, P. Haranek, P. Wróbel.

   Występ rozpoczęła uczennica klasy VIII Natalka Piętoń, która pięknie zaśpiewała piosenkę Eleni ,,Alleluja miłość trwa..”. Następnie grupa dziewczyn z tejże klasy według własnej choreografii  zatańczyła z szarfami taniec do utworu Pentatonix - "Hallelujah".

Muzyczno- taneczny występ uczennic z klasy VIII był wprowadzeniem do rozwinięcia tematu zwyczajów i tradycji wielkanocnych, którym zajęli się uczniowie klas młodszych.

W pięknych strojach tańcząc, śpiewając i recytując, przedstawili zwyczaje Świąt Wielkanocnych: malowanie pisanek, pieczenie bab wielkanocnych, zdobienie koszyczka i stołu wielkanocnego, składanie życzeń najbliższym. W sposób teatralny opowiedzieli o zwyczaju robienia i święcenia palm w Niedzielę Palmową, święcenia pokarmów oraz polewania się wodą w Lany Poniedziałek. Recytowane wiersze i dialogi w sposób atrakcyjny ukazały świąteczne zwyczaje kultywowane w wielu polskich rodzinach, a śpiew pięknych piosenek wzbogacał wartość przekazywanych treści.

2022-04-19  
2022-04-19  
2022-04-19  
2022-04-19  
2022-04-19  

powrót do listy aktualności