Wydarzenia

2022-06-02

Dzień Dziecka w stylu sportowym


Administrator


W tym roku w szkole w Dąbrówce Dzień Dziecka i Sportu miał nieco inny przebieg niż zazwyczaj. Uczniowie klas 0-VIII brali udział w Sportowej Olimpiadzie Szkolnej.

                  Na początku spotkania uczniów z nauczycielami Dyrektor szkoły, Lucyna Wacławska  i organizator działań sportowych, pan Paweł Podlaszewski, złożyli piękne życzenia dzieciom z okazji ich święta. Życzyli im m. in. dużo zdrowia, wielu radosnych chwil, spełnienia marzeń i zwycięstwa zgodnie z zasadą ,,fair play''.

                   Zawody rozpoczęły się od rozgrzewki przy muzyce. Poprowadziła  ją uczennica klasy VIII- Wiktoria Witek. Instrukcje dotyczące części zadaniowej przekazał organizator  olimpiady. Regulamin olimpiady szkolnej zawierał opis ośmiu konkurencji sprawnościowych dla wszystkich uczniów szkoły i ich wychowawców. Wychowawcy byli odpowiedzialni za wpis wyników ucznia do Karty Uczestnika. W organizacji spotkania pomagała klasa VIII. Czuwała nad właściwym przebiegiem konkurencji na stacjach, instruowała uczestników. Na zakończenie rywalizacji oddzielnie dla każdej klasy ogłoszone zostały wyniki. Rozdano też nagrody- medale dla  najsprawniejszych uczniów  w zespołach klasowych.

                     Rada Rodziców zadbała o poczęstunek dla całej społeczności szkolnej podczas przerwy.

                   Dużo emocji towarzyszyło nam, gdy ogłoszono dodatkowe konkurencje. Do zawodów w skakaniu na skakance o mistrzostwo szkoły w roku 2022 zgłosiło się wielu chętnych, ale najlepszą w tej sprawności okazała się Karolina Wójcik z klasy VIII. Do zawodów w żonglerce piłką o mistrzostwo szkoły już tak wielu chętnych nie było. W tej trudnej dla uczniów-nie zawodowców dyscyplinie wygrał bezkonkurencyjnie Bartosz Korzeniowski- Gach . Mistrzowie otrzymali puchary. Mogą być z siebie dumni, bo do odważnych świat należy.

               Dziękujemy organizatorom wyjątkowego Dnia Dziecka za pomysłowość, zachęcanie do działań sportowych, tańca.

powrót do listy aktualności