Wydarzenia

2020-10-27

Code WEEK 2020


Administrator


CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja ta w naszej szkole jest organizowana po raz drugi. W ubiegłym roku wygraliśmy mobilną pracownię komputerową składającą się z 16 laptopów i mobilnej - ładującej szafy. Dla naszych uczniów jest to świetna okazaja, aby pogłebić tajniki kodowania, programowania, szyfrowania. Czas kodoania to to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Nasza akcja byłą zarejestrowana TUTAJ

W tym roku szkolnym ze względu na sytuację epidemiologiczną nasza przygoda z programowaniem została zaplanowana na 2 grupy - oddział dzieci z klas I - III i dzieci klas IV - VII. Uczniowie w tym dniu ( 23 października) pracowali w swoich zespołach klasowych według wczesniej opracowanych harmonogramów. 

Podczas dnia kodowania klasy młodsze brały udział w następujących zajęciach:

  • Kodowanie w ruchu

Podczas tych zajęć dzieci kodowały swój ruch z wykorzystaniem kolorowej maty do kodowania. Bawiły się kodowaniem poprzez opowieści ruchowe, poruszanie się po macie zgodnie z kodem strzałkowym, cyfrowo - literowym, obrazkowym.  

  • Kodowanie w matematyce

Podczas tych zajęć poszczególne klasy I-III pracowały z wykorzystaniem maty do kodowania matematycznego z kolorowymi kubeczkami. Poprzez kodowanie bawiły się, liczyły i rozwiązywały zadania matematyczne w dostępnym dla każdej klasy zakresie liczbowym. Kodowanie w matematyce połączono również z ćwiczeniami tabliczki mnożenia w związku z obchodzonymw październiku X Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia.

  •  Rysowanie wg kodu, rozkodowanie obrazka, kodowanie haseł.Podczas tych zajęć dzieci rozwijały swoje spostrzeganie wzrokowe, orientację na płaszczyźnie poprzez rysowanie wg podanego kodu strzałkowego.

Uczniowie odczytywali podane kody cyfrowo - literowe i rozwijali sprawności grafomotoryczne podczas kolorowania wg kodu.

 Uczniowie klas starszych w 4 grupach poszerzali techniki kodowania. Kodowali ortograficzne dyktanda na języku polskim, na matematyce odkodowwywali tabliczkę mnożenia i odpowiednie wyniki umiszczali w postaci graficznej co składało sie w 1 obraz. Na języku angielskim mieli za zadanie dodatkowo wyszukać słówka w translatorach obcojęzycznych. Godziny poświęcone na zajęcia CODE WEEK 2020 upłynęły na wspaniałej zabawie, podczas której mogliśmy się uczyć. Zakończeniem tego dnia był turniej szachowy. 

2020-10-27  
2020-10-27  
2020-10-27  
2020-10-27  

powrót do listy aktualności