Wydarzenia

2021-09-26

ATRAKCJE OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO


Administrator


23 września uczniowie klas: VI, VII i VIII wraz z wychowawcami wyjechali w ramach projektu ,,Odkrywamy Małopolskę'' do Ojcowskiego Parku Narodowego na jednodniową wycieczkę. Biuro podróży ,,Panorama'' ze Suchej Beskidzkiej zapewniło nam przewoźnika i pilota.

                    Program wyjazdu był pełen atrakcji. Najpierw udało się zwiedzić Jaskinię Nietoperzową. Opowieści przewodnika były niezwykłe i  humorystyczne. Wiedza zdobyta podczas oglądania cudów natury zapewne przyda się na zajęciach szkolnych.

                  Uczestnicy wycieczki  przeszli Doliną Prądnika i zobaczyli:  Bramę Krakowską, Górę Koronną, Skałę Rękawica, Igłę Deotymy. Ze Źródełka Miłości  wiele osób zaczerpnęło wodę. Przewodnik zwrócił naszą uwagę na stawy hodowlane pstrąga ojcowskiego, który żyje tutaj w wyjątkowych warunkach. Udało się nam poznać historię powstania dawnego parku zdrojowego z końca XIX w. Zobaczyliśmy ruiny średniowiecznego Zamku w Ojcowie, studnię  i  jej niezwykłą zasadę funkcjonowania w Średniowieczu.

Podczas przejazdu autobusem  widzieliśmy Kaplicę ,,Na wodzie''. Dużo słyszeliśmy o pustelni błogosławionej Salomei. Udało się zobaczyć Maczugę Herkulesa. Wspólny ciepły posiłek był czasem odpoczynku i formą integracji grupy.

                     Wielu emocji dostarczyła wszystkim uczestnikom wycieczki do Ojcowa gra terenowa. Podzieleni  na zespoły  podjęliśmy się trudnych logistycznie i fizycznie zadań. Chwile zwątpienia we własne siły towarzyszyły nam wielokrotnie, ale wspólnymi siłami dążyliśmy do celu. Zdarzało nam się pójść niewłaściwą trasą i wtedy  utrudnialiśmy sobie dojście do celu. Wiele pozytywnych emocji dostarczyło nam dotarcie do mety. Wszyscy uczestnicy gry terenowej byli z siebie dumni, że mimo dużego wysiłku udało im się pokonać  trudną trasę. Opiekunowie grup pochwalili swoich wychowanków za wolę walki, upór, współpracę, doping.

                       Wieczorem wróciliśmy autokarem do Dąbrówki. Humor dopisywał nam podczas powrotu. Bogatsi w wiedzę o najmniejszym parku narodowym w Polsce potrafimy już opowiedzieć  o nim wiele, bo zobaczyliśmy go na własne oczy i usłyszeliśmy mnóstwo ciekawych opowieści

2021-09-26  
2021-09-26  
2021-09-26  
2021-09-26  
2021-09-26  
2021-09-26  

powrót do listy aktualności