Wolontariat

 

Jesteśmy członkami Szkolnego Koła Wolontariatu Pomocna Dłoń.
W ciągu roku będziemy podejmować działania mające na celu pomoc innym ludziom oraz zwierzętom.
O planowanych działaniach będziemy informować na stronie internetowej, gazetce szkolnej oraz na krótkich apelach.


 • Twój "klik" ma znaczenie

  http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

  http://www.poomoc.pl/

  Na podanych witrynach znajdują się strony na które możemy klikać, np. Pajacyk, Okruszek, Pusta Miska czy Karmimy Psiaki.pl. Dochód z jednego kliknięcia przeznaczany jest na podany na danej stronie cel.

 • W marcu Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do udziału w zbiórce materiałów plastycznych dla podopiecznych stowarzyszenia "Dać Szansę" w Wadowicach.

  Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach działa od 2002 roku. Podopiecznymi są dzieci niepełnosprawne, o specjalnych potrzebach edukacyjnych i wychowawczych, wymagające terapii oraz rehabilitacji. Praca stowarzyszenia opiera się nie tylko na działaniu terapeutycznym – organizuje zajęcia świetlicowe, podczas których powstają piękne dzieła własnoręcznie tworzone przez podopiecznych, wyjazdy z dziećmi na wycieczki, spotkania integrujące  ze społeczeństwem lokalnym. Działalność stowarzyszenia w dużej mierze opiera się na działalności wolontaryjnej.

 • Braliśmy udział w akcji "Marzycielska poczta" - wysłaliśmy własnoręcznie wykonane kartki świąteczne do chorych dzieci: Filipa i Julii składając im najlepsze świąteczne życzenia.
 • Dziękujemy wszystkim , którzy przyłączyli się do przedświątecznych akcji. Zebraliśmy bardzo dużo ciepłej odzieży, która została przekazana do Schroniska dla bezdomnych w Bielsku - Białej. Również kiermasz kartek świątecznych cieszył się dużym zainteresowaniem, dzięki czemu mogliśmy środki zebrane na kiermaszu przekazać na leczenie Olafa.
 • Serdecznie zapraszamy do szkoły na kiermasz pięknych, własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych. Środki ze sprzedaży kartek zostaną przekazane na szczytny cel, jakim jest leczenie Olafa - 2,5 letniego dziecka z Zawoi, które choruje na nowotwór nerki. Zapraszamy i zachęcamy do pomocy.
 • Rozpoczynamy akcję "Nie bądź obojętny na los bezdomnych"- wsparcie osób bezdomnych ze schroniska Brata Alberta w Bielsku - Białej. Zachęcamy do przynoszenia używanych, ale w dobrym stanie ubrań zimowych: czapek, szalików, ciepłych swetrów, itp. Zebrane rzeczy zostaną przekazane osobom potrzebującym.
 • Bierzemy udział w XX edycji akcji "Góra grosza" prowadzonej przez Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku zebrane pieniądze będą przekazywane dla dzieci, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami.
 • Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do ZBIÓRKI MIKOŁAJKOWEJ dla dzieci z fundacji "Pomóc więcej". Zebrane zabawki i słodycze zostały już przekazane do fundacji.
 • Akcja "Pełna miska dla schroniska" zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy dużo karmy i środków czystości dla zwierząt ze schroniska w Oświęcimiu. Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom, że również aktywnie włączyli się w zbiórkę. 
 •  Zachęcamy do udziału w prowadzonej w naszej szkole ZBIÓRCE MIKOŁAJKOWEJ dla podopiecznych fundacji Pomóc Więcej. Zbieramy nowe zabawki dla dzieci.
 • W dniach od 04.11. do 08.11. zachęcamy  do wzięcia udziału w akcji "Pełna miska dla schroniska", tak jak w ubiegłych latach będziemy zbierać rzeczy potrzebne dla psów i kotów w schronisku. W tym roku przeprowadzamy zbiórkę dla schroniska "Animals" w Oświęcimiu.

  Potrzebne artykuły:

  - karma sucha oraz mokra w puszkach,
  - podkłady, gaziki, bandaże, plastry opatrunkowe,
  - środki czystości, przedmioty gospodarcze, artykuły dla zwierząt: płyny do podłóg, płyny do naczyń, ręczniki papierowe, gąbki do mycia, ścierki, rękawiczki jednorazowe, koce, ręczniki, pościel, poduszki, materacyki dla psów, drapaki i zabawki dla kotów, zabawki dla szczeniaków, obroże, smycze.

             Bardzo ważne, by nie przynosić rzeczy po chorych zwierzakach.

 • Przed nami Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Są to dni, kiedy przychodzimy na cmentarze, by pochylić się nad grobami naszych bliskich, pomodlić się za ich dusze, wspomnieć. Przystrajamy groby kwiatami, zapalamy znicze, często nie zauważając, że tuż obok znajduje się mogiła, o którą nikt nie zadbał - bo nie mógł, bo zapomniał, bo nie miał kto… 

          Zachęcamy do zapalenia w tych dniach znicza na bezimiennych grobach.

 • 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Zachęcamy do obdarowania uśmiechem w tym dniu jak największej ilości osób. "Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech"- przysłowie chińskie
 • W tym roku w dalszym ciągu zachęcamy do zbiórki plastikowych nakrętek dla Lenki Cholewy. Lenka 5 września skończyła 5 lat i poszła do przedszkola. Jak wiecie udało się uratować jej nóżki przed amputacją, ale przed nią jeszcze dwa etapy leczenia operacyjnego i ciężka rehabilitacja. Środki ze sprzedaży nakrętek przeznaczone są na rehabilitację.


         Nakrętka, którą zazwyczaj wyrzucamy może być dla Lenki dużym darem serca.

         Dla nas to tak niewiele, a dla Lenki szansa na lepsze jutro.Marzycielska Poczta
2019-12-30 Marzycielska Poczta 
Zbiórka odzieży dla bezdomnych ze schroniska Brata Alberta w Bielsku - Białej
2019-12-30 Zbiórka odzieży dla bezdomnych ze schroniska Brata Alberta w Bielsku - Białej  
Zbiórka mikołajkowa dla dzieci z fundacji Pomóc więcej
2019-11-25 Zbiórka mikołajkowa dla dzieci z fundacji Pomóc więcej 
Zbiórka mikołajkowa dla dzieci z fundacji Pomóc więcej
2019-11-25 Zbiórka mikołajkowa dla dzieci z fundacji Pomóc więcej 
Zbiórka mikołajkowa dla dzieci z fundacji Pomóc więcej
2019-11-25 Zbiórka mikołajkowa dla dzieci z fundacji Pomóc więcej 
Góra Grosza
2019-11-25 Góra Grosza 
Podziękowanie ze schroniska dla zwierząt w Oświęcimiu
2019-11-25 Podziękowanie ze schroniska dla zwierząt w Oświęcimiu 
Akcja Pełna miska dla schroniska
2019-11-17 Akcja Pełna miska dla schroniska 
Zbiórka nakrętek dla Lenki
2019-11-25 Zbiórka nakrętek dla Lenki 
Zbiórka nakrętek dla Lenki
2019-11-25 Zbiórka nakrętek dla Lenki 
Kiermasz kartek świątecznych
2019-12-04 Kiermasz kartek świątecznych 
Pomoc dla Olafa
2019-12-04 Pomoc dla Olafa 
Pomoc dla Olafa
2019-12-04 Pomoc dla Olafa