Dla Rodziców

Rok szkolny 2019/2020

 


 

Szanowni Państwo,

 w załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

 Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

 E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

 W imieniu Ministra Edukacji Narodowej oraz na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego uprzejmie proszę o upowszechnienie informacji w Państwa szkołach i placówkach edukacyjnych. Zależy nam na tym, aby wiedza na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów trafiła do rodziców, uczniów i nauczycieli.

 Uprzejmie informuję, że niniejszy materiał zostanie również udostępniony w Strefie dla zalogowanych SIO.

 

Z wyrazami szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

 

Załączniki:

  1. MEN i GIS_Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów (doc.)
 

 


Drodzy Rodzice!

w załączniku znajduje się list Ministra Edukacji Narodowej o potrzebie nauki programowania w szkołach i jednocześnie zachęcieniu do udziału w # CODEWeek.

 


Drodzy Rodzice!

Kiedy warto szukać wspracia Psychologicznego i Terapeutycznego.

Pod tekstem znajdują się przydatne załączniki. Zachęcamy do przeczytania.


 

 

Na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie pod adresem: http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20190103115717492 znajdują się informację dla Rodziców o egzaminie klasy ósmej. Zapraszamy o zapoznanie się z treścią.

 

 Informacja dla rodziców uczniów klasy VIII


Na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/rekrutacja-na-rok-szkolny-20192020-2  znajdą Państwo najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi. Dąbrówka, dn. 03.01.2019r.  

KOMUNIKAT 

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, prosimy Rodziców o przekazanie do dnia 10 stycznia 2019r. informacji dotyczącej pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym w czasie ferii zimowych.  Informacje te potrzebne są do zorganizowania pracy w oddziałach przedszkolnych podczas ferii.Jeżeli doświadczyłeś przemocy - zadzwoń:


Przydatne linki:

http://gopsstryszow.pl/przemoc

http://www.niebieskalinia.pl

http://kochamniebije.pl

 


Szanowni Rodzice

Poniżej w załączniku znajduje się program wychowawczo-profilaktyczny na rok szkolny 2018/2019. 

Zachęcamy do przeczytania. 


Szanowni Rodzice

 

           Piszę kilka zdań wyjaśnienia w odpowiedzi  na wzbudzający niezdrową sensację  artykuł Pana Płaszczycy, który ukazał się na stronie internetowej Wadowice24.

 Jak Państwo wiecie, kilkunastominutowy spacer łodzią po  „Jeziorze Mucharskim” zorganizowany został tylko dla tych dzieci, których  rodzice wyrazili na to pisemną zgodę. O możliwości korzystania z tego spacerowego rejsu Rodzice byli poinformowani wcześniej.

 Dzieci do łodzi wsiadały z pomostu. Łódź prowadzona była przez sternika posiadającego uprawnienia do pływania  po wszystkich jeziorach i 100 kilometrowej strefie morskiej.  Wszyscy pływający w grupach po osiem osób mieli ubrane kapoki i byli pod opieką wychowawców, ratownika wodnego i moim. 

Miejsce naszego biwakowania było zabezpieczone, z wydzielonym miejscem pod ognisko oraz obszarem do prowadzenia obserwacji przyrodniczych.

 Moje zaskoczenie wzbudza fakt, iż redakcja portalu nie sprawdziła przed  publikacją artykułu faktów dotyczących organizacji tych zajęć, prowadzonych w  dniu wolnym od zajęć dydaktycznych.

Zapewniam, że dzieci powierzone Naszej opiece były bezpieczne i zadowolone z udanej wycieczki.

Zastanawiam się tylko, dlaczego pojawia się takie zainteresowanie krótkim spacerem po jeziorze, jeżeli  przez cały okres wakacyjny po jeziorze pływają licznie  łodzie, żaglówki, skutery wycieczki kajakowe. Na Mucharzu  funkcjonuje wypożyczalnia kajaków oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe  i  nikt nie zabrania pływania jednostkami pływającymi .  Nie ma  tablic  zakazujących pływania,  czy korzystania ze zbiornika. Nigdzie nie pisze, że jest  zamknięty.

 

Lucyna Wacławska- dyrektor szkoły

Wykaz dzieci przyjętych do oddziałów przedskzolnych przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dabrówce

W załączniku znajduje się wykaz dzieci przyjętych do oddzialów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019

LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW I OPIEKUNÓW UCZNIÓW

W załączniku poniżej znajduje się list do rodziców, prosimy o zapoznanie sie z treścią. 

WYNIKI REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

 Szanowni Państwo

Informuję, że do oddziału przedszkolnego przyjęte zostały wszystkie dzieci. Lista znajduje się poniżej. 

WYNIKI REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Szanowni Państwo

Informuję, że do oddziału przedszkolnego zakwalifikowane zostały wszystkie dzieci. Lista znajduje się poniżej. 

 

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO.

Szanowni Państwo

Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca w przedszkolu rozpocznie się od 12 marca 2018 do 30 marca 2018r. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica. Formularz wniosku dostępny w zakładce DLA RODZICÓW lub do odebrania w sekretariacie szkoły.WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

Szanowni Państwo Zapisy na świetlicę rozpoczną się od 12 marca 2018r. do 30 marca 2018r.

Wnioski należy pobrać ze strony internetowej szkoły z zakładki DLA RODZICA lub pobrać z sekretariatu szkoły.

 


Regulamin usprawiedliwiania nieobcności 

Szanowni Rodzice

W załączniku znajduje się procedura usprawiedliwiania nieobecnosci na obowiazkowych zajęciach szkolnych w naszej szkole.

Proszę o zapoznanie się z treścią.

 

Zgłoszenie do klasy pierwszej

Szanowni Państwo

Prosimy o dokonanie zgłoszenia dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dąbrówce na rok szkolny 2018/2019 do 09.03.2018r.

Formularz zgłoszenia do odebrania w sekretariacie szkoły lub do pobrania ze strony internetowej.

Rekrutacja dla kandydatów klasy pierwszej z poza obwodu szkoły rozpocznie się od dnia

12 marca 2018r.

 Do obwodu Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dąbrówce należą dzieci zamieszkałe w Dąbrówce. 

 

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU

Szanowni Państwo

Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w naszych oddziałach nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice proszeni są o złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie od 01.03- 09.03.2018r., czyli przed terminem rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.

Postępowanie rekrutacyjne dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat rozpocznie się od 12 marca 2018r. 

Załączniki